Inginer Agronom/ Sef de ferma

ITAGRA SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

- inginer agronom;
- spirit practic, bun coordonator si abilitati in comunicare;
- capacitatea de a lua decizii;
- disponibil pentru program prelungit;
- permis auto
- abilitati operare PC;
- cunostinte generale utilaje agricole de ultima generatie.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- planificarea, coordonarea si gestionarea zilnica a tuturor activitatilor din ferma agricola;
- planificarea tehnologiilor si materialelor necesare pentru pregatirea, infiintarea, intretinerea si recoltarea culturilor;
- planificarea timpului de executie a lucrarilor;
- coordonarea, instruirea si supravegherea personalului fermei;
- implementarea tehnologiilor propuse;
- verifica si asista lucrarile planificate, consumurile de materiale si stadiul culturilor in toate etapele de vegetatie;

Beneficii:
- Salariul negociabil (nivel UE)

Firma de agricultura infiintata in 2006 cu sediul in localitatea Boranesti, judetul Ialomita.
Ferma se afla in faza de expansiune, in prezent lucrand 1650 de ha.
Domeniul principal de activitate al societatii este cultivarea plantelor nepermanente, activitatea principala este cultivarea cerealelor (exclusiv orez ), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase, iar activitatile secundare se circumscriu tot domeniul agricol ( cultivarea legumelor si fructelor, cresterea animalelor, activitati in ferme mixte etc.)
Publicat 5 mai 2022 Expiră 4 iun. 2022