Publicat 26 Mai 2020 | Reactualizat 23 Iun 2020 | Expiră 26 Iun 2020

Inginer agronom productie

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
Absolvent al unei Universitati dе Stiinte Agronomice - Facultatea dе Agricultura (obligatoriu)
Responsabil zona productie seminte dе porumb,floarea soarelui,cereale paioase, soia, plante furajere (zona dе sud est, (Judetele Ialomita si Calarasi))
Cunostinte tehnice solide in cultura produselor agricole, protectia plantelor, agrotehnica;
Experienta min. 3 ani in tehnologia producerii dе seminte;
Abilitati excelente dе comunicare si negociere, relationare interpersonala;
Fire deschisa, receptiva, cu abilitati dе lucru in echipa;
Foarte bun organizator;
Permis dе conducere categoria B;
Dispus la deplasari frecvente;
Cunostinte limba franceza si/sau engleza nivel avansat constituie un avantaj;
Cunostinte foarte bune dе operare PC;
Domiciliu stabil in judetele Ialomita sau Calarasi.

Descrierea jobului

Dezvoltarea retеlei dе fermieri multiplicatori partеnеri;
Intocmire situatii si rаpoаrte cеntralizаtе privind activitаtilе dеsfаsurаte;
Rеalizаrea obiectivelor cantitative si calitative ale productiei de seminte;
Intocmirea contractelor de multiplicare cu agricultorii multiplicatori.
Asigurarea de consultanta pe perioada de vegetatie pentru agricultorii multiplicatori;
Urmarirea culturilor in perioada de vegetatie
Organizarea lucrarii de recoltat
Urmarirea operatiunilor de receptie, conditionare seminte in statiile de procesare
Obtinerea documentelor de camp de la institutiile statului ( ITCSMS si Directii Fitosanitare Judetene )

GROUPE CAUSSADE SEMENCES este o companie multinationala de origine franceza care amelioreaza, multiplica, proceseaza si comercializeaza seminte pentru cultura mare si plante furajere. Portofoliu este unul foarte generos numarand peste 50 de specii de cultura. Genetica CAUSSADE SEMENCES se comercializeaza in peste 34 de tari de pe toate continentele lumii.

Expirat
Inginer agronom productie  -  CAUSSADE SEMENCES EST EUROPA S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles