Inginer Agronom (Dumbrava, com. Holod)

Smartware - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Eşti o persoană organizată, suportivă, căreia îi face plăcere să lucreze cu oamenii, dar în acelaşi timp te pasionează şi domeniul agricol? Doreşti să faci parte dintr-o companie care se află în plină dezvoltare? Dacă răspunsul tău este da, nu mai ezita şi hai să faci parte dintr-o echipă dinamică şi muncitoare!

Te vrem în echipa noastră, dacă:
  • Ai studii superioare (facultatea de horticultură - specializarea horticultură și/sau facultatea de agronomie - specializarea agricultură)
  • Deţii un permis de conducere cat. B
  • Eşti o persoană organizată şi responsabilă
  • Eşti persoană suportivă
  • Eşti o persoană orientată către echipă
  • Eşti orientat către rezultate
  • Eşti focusat pe rezolvarea problemelor
  • Poţi comunica excelent atât cu colegii, cât şi cu partenerii
  • Te caracterizează adaptabilitatea şi perseverenţa

Descrierea jobului

Responsabilităţile ar fi următoarele:
  • Ȋmbuătăţirea procesului de producţie agricolă; dezvoltarea unor tehnici pentru creşterea productivităţii;
  • Supravegherea şi coordonarea activităţii de cultivare a pământului în vederea obţinerii şi culturii;
  • Organizarea procesului de producţie agricolă în funcţie de necesităţi şi de activităţile planificate;
  • Dezvoltarea și îmbunătăţirea tehnologiilor utilizate prin alcătuirea unor scheme de fertilizare, prin elaborarea unor scheme tratament, oferirea consultanţei de specialitate, monitorizarea activităţilor de producție vegetală şi asigurarea realizării aprovizionării în sistemul asigurării calităţii;
  • Supravegherea şi răspunderea faţă de utilizarea resurselor materiale (seminţe, îngrăşăminte, produse de protecţie a plantelor şi combustibil) şi umane, necesare desfăşurării activităţii fermei;
  • Coordonarea, supravegherea şi instruirea personalul care desfăşoară activitatea de producţie;
  • Realizarea planificării şi aprovizionării cu materii prime şi materiale, împreună cu superiorul;
  • Întocmirea documentaţiei pentru suprafaţa gestionată; realizarea unor rapoarte cu procedurile agricole şi realizarea unor modificări, dacă este necesar.
Ce îţi putem oferi:
  • Loc de muncă modern şi stabil
  • Pachet salarial atractiv (bonusuri de performanţă, prime de sărbători, tichete valorice)
  • Echipă profesionistă, unită şi suportivă
  • Posibilitate de dezvoltare profesională

Smartware este o companie care dezvoltă și promovează aplicații software proprii. Compania are peste 10 ani de existență, și se află într-o continuă creștere.
Recent, Smartware a intrat şi pe piaţa agricolă, dezvoltând ferme de producţie vegetală, care, în momentul de faţă, se află în continuă expansiune.
Publicat 23 sept. 2021 Reactualizat 21 oct. 2021 Expiră 23 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos