Inginer Achizitii masa lemnoasa

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cautam persoane dinamice, dispuse sa se alature echipei noastre pe pozitia de Inginer achizitii masa lemnoasa pentru judetele din Moldova.

Profilul candidatului
• studii superioare( silvicultura sau industria lemnului)
• experienţa in domeniu de cel puţin 2 ani
• abilitati de negociere;
• disponibilitate la deplasari
• cunoştinţe de limba engleza
• cunoştinţe de operare PC: pachet MS Office, Internet, Windows
• permis de conducere

Descrierea jobului

Responsabilitati
• Să identifice sursele de achiziţie pe zona alocata
• Să dezvolte si sa mentina relaţii de colaborare cu furnizorii selectaţi
• Să evalueze loturile de lemn fasonat precum si partizile de lemn pe picior oferite spre vanzare, să facă propuneri de achizitii şi să participe la licitaţii,
• Să monitorizeze costurile de achiziţie buşteni pe surse de provenienta ( lemn pe picior sau fasonat inclusiv costul de transport )
• Sa urmareasca derularea contractelor incheiate

Grupul de firme Romanel este unul din producătorii de lemn alb și lemn de fag din România, avand fabrici de prelucrare in Tarcau ( Romanel Timber ), Roznov ( Romanel Hardwood ) si Vatra Dornei (Romanel Wood Industry ).
Publicat 12 oct. 2021 Expiră 11 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos