Publicat 02 Apr 2021 | Reactualizat 30 Apr 2021 | Expiră 03 Mai 2021

Inginer șef șantier(fațade si tâmplărie termoizolantă)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Cunostinte de legislatie specifica, cunoasterea tehnologiilor de executie a lucrarilor din cadrul santierului;
• Abilitati de comunicare, spirit de echipa, capacitate de adaptare ;
• Foarte bune capacitati de organizare si planificare;
• Experienta intr-o pozitie similara.

Descrierea jobului

• Coordoneaza echipele de montaj pentru realizarea lucrarilor de montaj tamplarie termoizolanta in conformitate cu proiectul si cu graficul de executie incredintat, urmarind incadrarea stricta in termenele de executie, in bugetul lucrarii si raspunzand de calitatea lucrarilor executate, pana la receptia finala si incasarea garantiilor de buna executie;

ATRIBUTII:

• Studiaza caietul de sarcini si se pronunta asupra posibilitatilor tehnice si economice de realizare ale obiectivului;
• Participa la intocmirea ofertei alaturi de departamentul vanzari si face propuneri privind graficul de executie;
• Desface proiectul pe etape si operatiuni, intocmeste graficul de executie detaliat cu incadrarea in termenul si bugetul pentru efectuarea lucrarii;
• Informeaza in scris, periodic, conducerea Companiei cu privire la stadiul fizic si valoric al executiei lucrarilor, respectarea graficului de executie, incadrarea in bugetul aprobat;
• Identifica si aduce la cunostinta conducerii Companiei acele riscuri care apar si nu pot fi evitate, legate de specificul domeniului de activitate;
• Informeaza in scris conducerea Companiei despre toate problemele ivite in relatia cu beneficiarul, autoritatile locale, subcontractantii si despre orice alte probleme, toate eforturile si solicita asistenta conducerii Companiei pentru solutionarea acestora;
• Participa la sedintele periodice de productie;
• Organizeaza si conduce sedintele de analiza cu personalul propriu privind derularea lucrarilor;
• Gestioneaza sistemul de management al calitatii la nivel de santier;
• Analizeaza si monitorizeaza saptamanal: graficele de lucrari, planurile de actiune stabilite in vederea diferitelor probleme ce pot sa apara;
• Estimeaza, programeaza si solicita din timp resursele tehnice si umane de specilitate(personal propriu si/sau subantreprenori) conform graficului de executie;
• Asigura managementul comunicarii prin coordonarea intregului flux de informatii care intra sau iese din proiect (intern, catre beneficiar, proiectant, consultanti, subcontractanti, autoritati publice, companie);
• Coordoneaza in permanenta relatiile cu clienti, beneficiari, diriginti de santier pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii;
• Urmareste intocmirea situatiilor de lucrari si inaintarea lor spre aprobare la beneficiar;
• Urmareste transmiterea situatiilor de lucrari pe proiectul respectiv acceptate de beneficiar pentru facturare;
• Face evaluarea finala la terminarea lucrarilor (modul si nivelul in care au fost atinse obiectivele proiectului);
• Intocmeste documentele si urmareste restituirea garantiilor de buna executie pentru lucrarile finalizate;
• Raspunde de executarea proiectului la termenele contractate cu beneficiarul (termenele intermediare si finale)

Cerinte:

• OBLIGATORIU Absolvent de Studii superioare in domeniul constructiilor;
• Experienta profesionala generala in activitatile de: lucrari de constructii/tamplarie/sau supervizare lucrari de constructii si/sau management de proiect / contract.
• Cunostinte de legislatie si normative in domeniului constructiilor;
• Cunostinte PC - AUTOCAD, Ms Office, MS Project
• Cunostinte necesare cu privire la calitatea in constructii;
• Cunostinte de specialitate cu privire la activitatea de constructii;
• Cunostinte cu privire la sanatatea si securitatea in munca, protectia mediului;
• Cunoasterea cerintelor si principiilor Standardelor;
• Permis categoria B
• DISPONIBILITATE PENTRU DEPLASARI
• Aptitudini de organizare, planificare si control al activitatii, Leadership, Orientare catre client.

Producător tămplarie PVC si aluminiu cu peste 20 de ani experiență în domeniu.

Lead by technology

Expirat
Inginer șef șantier(fațade si tâmplărie termoizolantă)  -  Productie Prestari Servicii Comert Ager Srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles