Publicat 29 Mai 2019 | Reactualizat 28 Iun 2019 | Expiră 29 Iun 2019

Ing.proiectant mecanic/elec./instrument./suport - Targoviste

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

1: Inginer Proiectant Mecanic
Candidatul potrivit va indeplini urmatoarele cerinte:Absolvent al unei facultati cu profil mecanic/electric;
Cunostinte de proiectare, AutoCAD, 2D si 3D;
Cunostinte tehnice generale;
Cunostinte de desen tehnic, tolerante si control dimensional;
Cunostinte bune de limba engleza.

2: Inginer Proiectant Electric
Candidatul potrivit va indeplini urmatoarele cerinte:Sa fie absolvent al unei facultati electrice, electrotehnice sau energetice;
Bun cunoscator al softului de proiectare AutoCAD 2D;

3: Suport inginer. Descriere:
Serviciu de suport ce asigura legatura intre clientul final(BHGE - Oil and Gas) si firma contractoare ce este responsabila cu revizia/inspectia echipamentelor .
Activitatea consta in gestiunea cererilor emise de Clientul BHGE in ceea ce priveste revizia/inspectia echipamentelor (valve, compresoare, sisteme auxiliare, skid-uri…):
Inregistrare cerere in sistem;
Analiza cerere si disponibilitate inspectori;
Programare revizie/inspectie;
Pregatire documentatie;
Informare firme contractoare cu privire la data/ora inspectiei, locatia site-ului.
Candidatul ideal:
Engleza nivel mediu-bun (scris si vorbit);
Foarte bun organizator;
Bun cunoscator al pachetului Microsoft Office (word, excel, outlook)
Limba italiana este un plus;
Student anul I-IV (program part-time stabilit la interviu).

Descrierea jobului

Executie lucrari de proiectare pentru turbine gas, turbine vapori, compresoare centrifugale, turboexpandre, moto-pompe si accesoriile acestora ce functioneaza in domeniul Oil & Gas.

SimeRom Engineering Bucuresti este o filiala a SIME este o societate italiana de inginerie, infiintata in 1989, care furnizeaza servicii de proiectare industriala pentru campuri petrochimice.

Societatea SIME are deschise sucursale la Rosignano-Italia in apropiere de Pisa (unde de altfel este si sediul central), Bucuresti, Tirgoviste, Milano, Paris si Pointe Noir (Congo).

Lucram pentru trusturi internationale de top ca GENERAL ELECTRIC - GE Oil & Gas si ENI Group, furnizind servici in disciplinele: electrica, instrumentatie, control, mecanica, sistem acoperind servicii de proiectare si design, de la nivel conceptual, la nivel de detaliu, in principal pentru sectorul de petrol si gaze.

Principalele produse pentru care oferim solutii sunt:
- Turbine cu gaz (aeroderivative si heavy duty)
- Turbine cu vapori;
- Compresoare centrifugale;
- Compresoare alternative;
- Sisteme auxiliare (lube oil skid, fuel gas skid, oil coolers)
- Industrial Plants;

Povestea noastra de succes se bazeaza pe grija pentru client, calitatea proiectelor executate si nu in cele din urma, pentru grija fata de tanara echipa pe care am format-o si din care va invitam sa faceti parte.

Expirat
Ing.proiectant mecanic/elec./instrument./suport - Targoviste  -  SIMEROM S.R.L