Ing. instalatii gaze naturale si apa canal/Ing. Ofertare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 5500 - 6000 RON
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ing. instalatii gaze naturale si apa canal
Absolvent al Facultatii de Instalatii/Constructii
Autorizat ANRE (EGD, EGIU, PGIU, PGD) ; RTE (6.2 - instalatii termice si de ventilatie climatizare; 6.3 - instalatii gaze naturale combustibile; 8.2 - retele termice si sanitare; 8.4 - Retele de gaze naturale
Ing. Ofertare
Cunstinte operare program WINDEV, AutoCAD, sistemul electonic SEAP

Descrierea jobului

Analizarea docmentatiei tehnice de executie si respectarea in aplicarea acesteia, analizarea modificarilor primite de la client, pe care le inainteaza la proiectare. Intocmirea documntelor pentru activitatea de executie; Registrul unic de evidenta a lucrarilor si introducerea in baza de date; Participare la predarea-primirea frontului de lucru si asigurarea organizarii de santier; Verificarea operatiei de imprejmuire a zonei de lucru cu banda avertizoare, semnalizatoare si elemente de identificare santier; Urmareste executarea sprijinirilor de maluri; Verificarea dispozitivelor, sculelor, echipamentelor, aparatalor si materialelor necesare, a datelor de identificare/agremente tehnice a parametrilor de functionare; Asigurarea ca lucrarile sunt conform detaliilor de executie din proiectele verificate de un verificator atestat; Face prezenta si pontajul personalului din subordine, verifica si vizeaza fisele de lucru in vederea calcularii manoperei; Efectueaza prospectare, vizionari si intocmeste relevee; Repartizeaza sarcinile subordonatilor si controleaza modul de realizare al acestora.
Intocmirea documentelor aferente participarii la licitatii; Analiza/evaluari/calcule economice preliminare in vederea estimarii costurilor/cheltuielilor de executie; Intocmire grafice/programe de executie, cash_flow pentru lucrarile aflate in executie; Calcul cost proiect in orice moment pe parcursul executarii lucrarii; Elaborare rapoarte scrise conform solicitarii beneficiarilor.

Firma are o experiență de mai bine de 20 ani în domeniul rețelelor edilitare, experiența ce a condus la creșterea nivelului de specializare, cat si la extinderea gamei de lucrări și servicii.
Publicat 20 oct. 2021 Expiră 3 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos