Publicat 12 Apr 2021 | Reactualizat 12 Mai 2021 | Expiră 13 Mai 2021

Ing. cu atributii si responsabilitati de operare CNC/DT

2 posturi |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii medii sau superioare de specialitate – mecanica, electrica, electronica sau automatizari industriale
  • Seriozitate, disciplina, organizare, responsabilitate;
  • Aptitudine generală de invatare;
  • Capacitatea de a evalua şi a lua decizii prompte;
  • Limba engleza reprezinta un avantaj;
Disponibilitate pentru program de lucru in 3 schimburi;

Descrierea jobului

Esti o persoana curioasa, de regula? La fel suntem si noi cei de la MKS. Curiozitatea noastra colectiva ne determina sa fim liderii inovatiei in mai multe industrii. Produsele noastre stimuleaza progresele tehnologice intr-o gama larga de aplicatii precum 5G, realitatea virtuala, vehicule autonome, apa potabila curata si exploarea spatiului. Suntem cu totii o echipa ce apreciaza prospetimea in gandire si crede in respectul reciproc, candoarea constructiva, diversitate si incluziune. In calitate de partener valoros pentru clientii nostri, depasim continuu limitele. Credem in crearea tehnologiei care ne transforma lumea si cautam persoane ce au acelasi tip de gandire ca si noi, pentru a se alatura echipei MKS. Daca acest lucru va atrage, vrem sa va cunoastem.

Suntem in cautarea unui Ing. Productie cu atributii si responsabilitati de operare masini unelte cu comanda numerica, care sa se ocupe de:

  • Studierea documentatiei de executie, programarea si si executarea reglajului echipamentului;
  • Verificarea setarilor aparatului, stabilirea originii coordonatelor si asigurarea functionarii optime a masinii, conform aplicatiilor tehnice;
  • Reglarea statica a sculelor, de montarea dispozitivelor de fixare;
  • Preluarea comenzii, indeplinind toti pasii necesari producerii lotului de piese, incadrandu-se in timpul de executie, cu costuri minime;
  • Verificarea vizuala sau cu aparatele din dotare a pieselor executate (control calitate intern) conform standardelor si procedurilor de asigurare a calitatii;
  • Detectarea eventualelor erori, defectiuni ale echipamentului, anuntarea echipei de tehnicieni pentru remedieri / reparatii;
  • Informarea coordonatorului, supervizorului, managerului cu privire la stadiul comenzii;
  • Intocmirea rapoartelor de lucru si mentinerea continuitatii intre schimburi prin documentare si actiuni de comunicare;
  • Planificarea activitatii proprie, organizarea locului de munca si este responsabil de organizarea cadrului general de deschidere si inchidere a activitatii la locul de munca.

OPHIR OPTICS Romania este o companie ce face parte din grupul MKS Instruments.
MKS Instruments, Inc. este un angajator ce sustine managementul diversitatii si egalitatea de sanse. Angajam candidati indiferent de rasa, culoare, origine nationala, sex, religie, varsta, dizabilitati, statut de veteran, orientare sexuala, identitate de gen sau orice alta categorie protejata. Politica noastra este de a angaja cei mai calificati aplicanti.

La nivel global, politica noastra presupune sa recrutam personal din medii largi si diverse. Cu toate acestea, anumite pozitii necesita acces la bunuri si tehnologii controlate ce fac obiectul Regulamentelor Internationale privind Traficul de Arme (ITAR) sau Reglementarilor privind Administrarea Exporturilor (EAR).

Ai aplicat
Expirat
Ing. cu atributii si responsabilitati de operare CNC/DT  -  Ophir Optics S.R.L

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles