Industrial Designer

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Graduate of technical or design school
Good knowledge of technical drawing
Background in 3D modeling in Solid Works. Experience in working with assembly is a plus.
General knowledge of the following software:Solid Works, Autocad 2D, Adobe Illustrator/Corel Draw, 3D Max , KeyShot, , MS Office (Excel and Outlook), Photoshop, InDesign
English language
We are looking for the following aptitudes in a candidate:technical ability, organizational skills, committed, proactive, willing to learn constantly, team player

Descrierea jobului

-to create 3D models of display furniture in Solid Works by analyzing the input documentation and client’s requests
-to make 2D drawings with the technical documentations that will be sent to the client for approval
-to elaborate the complete technical documentation for the production, including the bill of materials and assembly instructions
-to follow up very closely the project throughout all the production stages
-to update the 3D model based on all the inputs received from production, final assembly division, client feedback, in order to constantly improve the product
- to oversee fabrication/testing of concept designs and assist with development of products.
- to assure assistance and collaborate closely with the production department during the projects manufacturing process
-to participate at the quality revision of the final product

Descrierea companiei

APT Resources & Services SRL

Cu o prezență de peste 25 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este prezent în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

Ca o confirmare a performantei noastre in domeniul resurselor umane, din vara 2017 am devenit parte a grupului PROHUMAN, unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de resurse umane din zona Balcanilor.

Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 15.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe BPO, finanțe-bănci, IT&C, inginerie, retail, auto-motive.

Adresa: str. Clucerului 82B2, sector 1 Bucuresti; email: office@apt.ro; phone: +40 21 222 13 03

Autorizație de muncă temporară: seria B nr.0000012/11.11.2015 înregistrată în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară la poziția 7

Autorizație de prelucrare date cu caracter personal :18638

APT se angajează să vă protejeze datelele dumneavoastră cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către APT puteti gasi pe www.apt.ro.

Publicat 22 iun. 2021 Expiră 22 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos