Indoor Sales - Chitila

DB Schenker - 1 poziție
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Orientat/ă spre rezultate şi pasionat/ă de vânzări;
  • Excelente abilităţi de comunicare şi negociere;
  • Limba engleză - scris/vorbit - nivel mediu;
  • Motivat/ă să-şi dezvolte o carieră în domeniul transporturilor;
  • Orientare către client.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Planificarea şi pregătirea discuţiilor telefonice cu clienţii existenţi şi prospecţi;
  • Promovarea şi vânzarea întregului pachet de produse DB Schenker;
  • Câştigarea de noi clienţi - tip C, D, E;
  • Furnizarea de oportunităţi de business către Reprezentanţii de Vânzări Outdoor;
  • Participarea activă la campaniile de marketing organizate de companie, contactând clienţii ţintă;
  • Se asigură că toţi clienţii din portofoliu sunt contactaţi în mod regulat;
  • Păstrarea relaţiilor solide cu clienţii alocaţi şi răspunsul prompt la solicitările acestora - telefonic şi prin e-mail;
  • Prospectarea zonei atribuite şi extinderea reţelei de clienţi;
  • Implementarea clienţilor noi (inregistrare firma, formulare comanda etc.)
  • Colaborarea constantă cu Directorul de Vânzări Zonal;
  • Colaborarea permanentă cu agenţii de transport din cadrul companiei pentru crearea soluţiilor personalizate de transport;
  • Atingerea şi depaşirea targetului anual de vânzări.

Beneficii:
  • Tichete de masă;
  • Mediu de lucru interactiv - echipă tânără şi dinamică;
  • Flexi-time;
  • Acces la cursurile şi sesiunile de training DB Schenker – în functie de aplicabilitatea în activităţile zilnice;
  • Posibilitatea de specializare în domeniul transporturilor;
  • Abonament Bookster;
  • Pachet - discount la furnizorii DB Schenker;
  • Bonusuri performanţă – în funcţie de politicile companiei;
  • Evenimente dedicate angajaţilor.

At DB Schenker, you are part of a global logistics network that connects the world. A network that allows you to shape your career by encouraging you to contribute and truly make a difference.

With more than 74,500 colleagues worldwide, we welcome diversity and thrive on individual backgrounds, perspectives and skills. Together as one team, we are Here to move.

Publicat 28 ian. 2022 Reactualizat 25 feb. 2022 Expiră 27 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos