Indirect Buyer

Adecco Romania
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Adecco recrutează pentru clientul său ALSTOM - un Buyer motivat și cu experiență care să ocupe cu selectia furnizorilor, să negocieze contractele și să gestioneze relația cu acestia atunci când nu se respectă cerințele contractuale.

Calificări și experiență
Diplomă de inginer sau business
Specializarea în domeniul achizițiilor reprezintă un avantaj
Engleza fluentă și experiența internațională reprezintă un avantaj
Min. 2 până la 5 ani de experiență în industrie
Min 2 ani de experiență în Achiziții indirecte.
Familiaritate cu planificarea resurselor întreprinderii (ERP).

Descrierea jobului

Responsabilitățile specifice ale rolului:
Relația cu furnizorii:
Sprijinirea relației cu panoul global de furnizori
Gestionarea relației cu panelul de furnizori specifici (negociere, acord specific, performanțe QCDT ale furnizorilor locali).
Monitorizarea zilnică a performanțelor și a problemelor furnizorilor
Gestionarea problemelor inițiale înainte de escaladarea către managerul direct
Sprijin pentru produsele de bază la fața locului:

Consolidarea nevoilor de mărfuri, a intrărilor
Participarea activă la elaborarea strategiei privind produsele de bază și a panelului
Furnizarea de informații pentru a crea diferențe
Sprijin pentru managerul de produse de bază în faza de licitație
Reprezentarea mărfurilor în cadrul proiectelor, platformelor și soluțiilor.
Lucru în echipă eficient cu clienții interni și părțile interesate în rezolvarea problemelor
Aplică procesul de aprovizionare în domeniul transporturilor și oferă un randament al experienței.
Implicarea în proiecte:

Coordonarea proiectului cu toate meterezele
Pregătiți și lansați Cereri de ofertă cu furnizorii utilizând instrumentul standard.
Conduceți negocierea proiectului.
Monitorizarea proiectului de aprovizionare QCDT și a evoluției proiectului juridic (FAI, atribuire de afaceri, dezvoltare de produse).
Pregătiți Business Award

Conducând societățile către un viitor cu emisii reduse de carbon, Alstom dezvoltă și comercializează soluții de mobilitate care asigură bazele durabile pentru viitorul transporturilor. Portofoliul nostru de produse variază de la trenuri de mare viteză, metrouri, monorail și tramvaie până la sisteme integrate, servicii personalizate, infrastructură, semnalizare și soluții de mobilitate digitală. A te alătura nouă înseamnă a te alătura unei companii atente, responsabile și inovatoare, în care peste 70.000 de oameni deschid calea către o mobilitate mai ecologică și mai inteligentă, la nivel mondial
a fost un pionier inovator care a jucat un rol important în tranziția României către un transport feroviar modern și durabil.

De la controlul feroviar digital de ultimă generație, la proiecte de infrastructură și electrificare, alături de trenurile de metrou și întreținerea pe termen lung a flotei de metrou din capitala țării, București, Alstom face în mod constant o diferență în transportul feroviar principal și urban din România.

Publicat 25 Ian. 2023 Reactualizat 1 Febr. 2023 Expiră 24 Febr. 2023