Încărcător-descărcător ( produse petroliere ) - Jilava

SGS - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Descrierea jobului

• Asigurarea primirii, manipularii, depozitarii si livrarii produselor petroliere din portofoliul depozitului.

•Planifica impreuna cu seful de schimb, receptia si descarcarea vagoanelor CF/autocisternelor incarcate cu produse petroliere, in confomitate cu disponibilitatea spatiilor de depozitare;

•Identifica si aduce la cunostinta sefului de schimb orice neconformitati din aria sa de responsabilitate si propune solutii de remediere a acestora;

•Participa la efectuarea operatiilor de receptie, manipulare, depozitare si livrare a produselor petroliere, conform procedurilor si instructiunilor de lucru;

•Participa zilnic, la efectuarea masuratorilor stocurilor de produse petroliere, in vederea determinarii stocurilor fizice, transmitand gestionarului/sefului de schimb rezultatul masuratorilor;

•Supravegheaza si verifica inaintea si pe parcursul efectuarii operatiilor de incarcare si descarcare a produselor petroliere: starea rezervoarelor, conductelor, furtunelor, armaturilor, in vederea depistarii la timp a eventualelor neconformitati care pot conduce la pierderi de produse, contaminari, avarii, accidente, poluari sau incendii;

•Exploateaza instalatiile si echipamentele, conform procedurilor si instructiunilor de lucru SGS Romania si OMV Petrom, in conditii de siguranta si securitate;

•Transmite notele si informatiile privind activitatea curenta, catre seful de schimb;

•Raporteaza imediat sefului de schimb neconformitatile observate.

Candidatul ideal

•Nivelul minim de pregatire: Studii medii

•Cunostinte operare PC

•Atentie la detalii;

•Integritate profesionala;

•Disponibilitatea de a asimila rapid noi informatii;

•Respectarea termenelor limita;

•Rezolvarea problemelor.

  • Orasul de lucru este : Jilava, judetul

    Ilfov

SGS este liderul mondial în domeniul inspecției, verificării, testării și certificării. Suntem recunoscuţi ca reper global pentru calitate şi integritate. Cu peste 89 000 de angajaţi, coordonăm o reţea de peste 2600 de birouri şi laboratoare în toată lumea.

Serviciile noastre de bază pot fi împărţite în patru categorii:
- Inspecţie: gama noastră cuprinzătoare de servicii de prim rang de inspecţie şi verificare, cum ar fi controlarea stării şi a greutăţii mărfurilor comercializate la transbordare, vă ajută să controlaţi cantitatea şi calitatea şi să respectaţi toate cerinţele normative relevante din diferite regiuni şi pieţe;
- Testare: reţeaua noastră globală de unităţi de testare, dotate cu personal informat şi experimentat, vă permite să reduceţi riscurile, să scurtaţi timpul de lansare pe piaţă şi să testaţi calitatea şi performanța produselor dumneavoastră conform standardelor de reglementare relevante privind sănătatea şi siguranţa;
- Certificare: prin certificare, vă oferim posibilitatea să demonstraţi că produsele, procesele, sistemele sau serviciile dumneavoastră se conformează fie standardelor şi reglementărilor naţionale sau internaţionale, fie standardelor stabilite de client;
- Verificare: garantăm că produsele şi serviciile se conformează standardelor globale şi reglementărilor locale. Combinând acoperirea globală şi cunoştinţele locale, experienţa inegalabilă şi expertiza în fiecare sector de activitate, SGS acoperă întregul lanţ de aprovizionare, de la materiile prime până la consumul final.

Publicat 28 iun. 2021 Expiră 28 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos