Publicat 20 Mai 2010 | Expiră 08 Iun 2010

Import Desk Agent - based in Otopeni

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Customer orientation;
- Very organized approach to work (able to set priorities and meet the deadlines);
- Good communication skills in both English and Romanian;
- Capacity of working under stress;
- PC knowledge;
- ASYCUDA knowledge would be an advantage
- Customs Declarant Specialization also would be an advantage.

Descrierea jobului

- Contacting & responding to customers regarding customs clearance paperwork;
- Update GATSY;
- Be able to request necessary clearance paperwork from DHL origin offices;
- Follow-up outstanding Held for Payment shipments;
- To maintain and where possible exceed both local and network standards and targets.

Descrierea companiei

Descriere companie DHL si CARGUS

DHL este, incepand cu 2002, parte a grupului Deutsche Post Word Net alaturi de companii precum Danzas si Deutsche Post Euro Express.
In Romania inceputul a fost in 1991, cand DHL vine pe piata locala cu un serviciu de curierat rapid si performant, intern si international, pentru colete si documente.

Cargus este prima companie privată de curierat domestic din România.
În cei 18 ani de activitate, Cargus şi-a dezvoltat cea mai extinsă reţea de curierat din România, deţinând mai mult de 40 de centre de expediere pe întreg teritoriul ţării.

Din noiembrie 2008, Cargus face parte din grupul Deutsche Post DHL, iar serviciile Cargus au trecut printr-un proces complex de transformare şi îmbunătăţire, menite să aduca beneficii reale partenerilor noştri

Pentru DHL şi Cargus oamenii reprezintă cea mai de preţ valoare a companiei, iar Departamentul de Resurse Umane devine o piesă esenţială în sprijinirea obiectivelor strategice ale companiei. Această perspectivă este transpusă în practică prin recrutarea de profesionişti, pe baza unui set de competenţe bine definit, recompensând performanţa şi încurajând asumarea deplină a responsabilităţii în cazul slabei performanţe, promovând flexibilitatea şi colegialitatea la locul de muncă şi păstrând integritatea comunicării.

Expirat
Import Desk Agent - based in Otopeni  -  DHL International Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles