Publicat 15 Mar 2017 | Reactualizat 15 Apr 2017 | Expiră 16 Apr 2017

IASI - ALMAVIVA SERVICES - JAVA DEVELOPER

10 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Almaviva Services caută dezvoltatori de aplicații Java în diverse sectoare:Web JEE tradiționale, Microservicii în Cloud pe platforme Paas cum ar fi OpenShift,Web Single Page Application cu frontend Javascript...

Sunt necesare:
- o bună cunoaștere a limbii engleze sau italiene, atît vorbită cît și scrisă;
- o bună cunoaștere a limbajului Java și ale principalelor librării și a mediului în general: Spring, JEE, JSF, JMS, JPA (cu Hibernate)
- cunoașterea principiilor și patern-urilor principale de design object-oriented ale GOF
- o bună familiarizare cu pattern-uri arhitecturale cum ar fi MVC, RESTful, EIP
- o bună cunoaștere a principalelor DB relaționale: Oracle, DB2, MySQL, PostgreSQL
- cunoașterea instrumentelor de administrare a versiunilor codului, în special cu Git
- cunoaștere la un nivel minim a instrumentelor de Build ca Ant, Maven și cu medii de integrare continuă ca Jenkins
- pentru cei care aspiră să lucreze în principal la dezvoltarea frontend o bună cunoaștere a limbajului Javascript și a principalelor framework-uri: AngularJS, Bootstrap...

Sunt binevenite:
-cunoașterea framework-urilor care se pretează în mod special microserviciilor de tip Spark
- cunoașterea ESB și a bibliotecilor pentru integrare, cum ar fi Apache Camel
- cunoașterea principiilor de programare funcțională și abilitatea de a le aplica atât în Java 8, cât și în versiunile precedente ale limbajului
- familiarizarea cu principiile manifestului Agile și participarea la echipele Agile sau Lean
- experiență în TDD și, în orice caz, cu automatizarea testelor la toate nivelele: Junit, Selenium

Descrierea jobului

Oferim:
Contract nedeterminat
Salar fix
Bonus in baza resultatelor obtinute
Ambient dinamic si tanar

AlmavivA Services fa parte del Gruppo AlmavivA. Con 45.000 persone, 13.000 in Italia e 32.000 all’estero, AlmavivA è il 6° Gruppo privato italiano per numero di occupati al mondo.
AlmavivA opera a livello globale, attraverso 38 sedi in Italia e 19 all’estero, con un’importante presenza in Brasile, oltre che negli Stati Uniti, in Cina, Colombia, Tunisia, Sudafrica e Belgio.

Entrare a far parte del Gruppo AlmavivA significa scoprire una realt originale, che punta all'eccellenza delle risorse umane per raggiungere gli obiettivi e assicurare piena soddisfazione alle aspettative dei clienti.

Per ulteriori informazioni e per fissare un colloquio potete trovarci in Splai Bahlui Mal Stang 23 oppure contattarci tramite mail all’indirizzo selezione_iasi@almaviva.it o telefonicamente al numero 0332 403090.

Expirat
IASI - ALMAVIVA SERVICES - JAVA DEVELOPER  -  ALMAVIVA SERVICES