HVAC Service Technician | Tehnician frigotehnist

AGGREKO - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Descrierea jobului

AGGREKO Romania
  • Titlu: Tehnician frigotehnist
  • Raporteaza catre: Coordonator Echipa Service
  • Department | Business: Operatiuni
  • Adresa: Stefanestii de Jos Service Center | Sos. Stefanestii de Jos, 8-8A, Jud. Ilfov
Echipa Aggreko Romania este in cautarea unor colegi cu profile tehnice variate.
In mod constant realizam campanii de cunoastere a candidatilor interesati de activitatea Aggreko.

In cazul in care experienta profesionala si competentele tale se inscriu in cerintele postului prezentat in randurile urmatoare - dorim sa te intalnim!

Mai multe informatii despre activitatea Aggreko in Romania, solutiile si proiectele tehnice pentru care suntem recunoscuti la nivel mondial, gasesti aici: https://www.aggreko.com/ro-ro

Responsabilitati | sarcini de lucru:
  • Responsabil pentru deservirea produsului si a echipamentelor pentru proiectele alocate si asigura satisfactia clientilor;
  • Efectueaza punerea in functiune, reparatii, intretinere, modernizare si lucrari legate de serviciile de HVAC;
  • Se pregateste pentru lucrarile la fata locului prin anticiparea dificultatilor, organizarea materialelor necesare punerii in opera a lucrarii, instrumentelor si instructiunilor, dupa caz;
  • Identifica, analizeaza, realizeaza diagnoza si repara sistemele si echipamentele din locatia clientului;
  • Utilizeaza o varietate de instrumente de mana, diagrame de cabluri, scheme de conducte sau specificatii tehnice, dupa cum este necesar;
  • Realizeaza si completeaza documentele in timp util pentru lucrarile si pentru intretinerea fisierelor necesare (hartie sau in format electronic);
  • Instruire continua cu privire la instalarea, functionarea, intretinerea, service-ul si reparatiile aferente echipamentelor;
  • Reprezinta compania servind ca un contact direct cu clientul;
  • Sustine alti tehnicieni si echipa comerciala oferind consultanta tehnica si oferind indrumari;
Cerinte
  • 3-5 ani experienta in domeniu (minim 3 ani experienta in munca);
  • Frigotehnist calificat, autorizat de catre AGFR
  • Experienta in domeniul HVAC, cunoasterea principiilor de instalare, mentenanta si reparatii ale echipamentelor HVAC;
  • Excelente abilitati de comunicare si dezvoltare de relatii de calitate
  • Disponibilitate pentru deplasari frecvente in afara orasului de resedinta (inclusiv in afara Romaniei) si ocazional pentru activitate suplimentara si in weekend;
  • Bune abilitati de prezentare la nivel profesional
  • Bune abilitati de comunicare scrisa si orala in romana;
  • Bune abilitati de limba engleza – nivel mediu
  • Bune abilitati de identificare a solutiilor
  • Abilitati informatice – utilizator independent al suitei Microsoft Office, utilizator independent de telefon inteligent si aplicatii de lucru asociate
  • Permis auto – categoria B - obligatoriu
Iti multumim pentru atentia acordata!

Descrierea companiei

Cine suntem?

Aggreko este liderul mondial in solutii temporare de producere a energiei electrice (generatoare) si unul dintre principalii furnizori de echipamente de control al temperaturii.

Ne desfasuram activitatea la nivel global in peste 200 de centre de service si sedii aflate in 45 de tari.

Suntem prezenti in Romania din 2013 si asiguram partenerilor nostri de afaceri din intreaga zona de Sud Est a Europei, servicii de inalta calitate in regim 24/7 prin intermediul unei echipe specializate de tehnicieni si ingineri, cat si prin oameni de vanzari dedicati.

Cum ne desfasuram activitatea?

Inchiriem echipamentele Aggreko catre clienti, iar acestia le utilizeaza in functie de nevoi. Livram proiecte energetice la cheie cu durata de viata medie si pe termen lung, prin instalarea si exploatarea unor centrale electrice.

In ambele cazuri, echipa Aggreko asigura service-ul si intretinerea echipamentelor.

Proiectele noastre variaza in complexitate de la:

a furniza un generator timp de cateva zile catre un operator utilitar care intreprinde lucrari de mentenanta la liniile de transmisie a asigura controlul temperaturii intr-o cladire de birouri dupa defectarea sistemului de aer conditionat a instala echipamente speciale pentru producerea de gheata pentru patinoarele temporare

pana la:

a alimenta regiuni sau state intregi atunci cand reteaua electrica principala a fost distrusa in urma unor calamitati: Japonia, afectata de puternicul cutremur din 2010 a construi si a furniza o infrastructura energetica critica care sustine emisia televizata, iluminatul de siguranta si cel al terenului de joc pentru evenimente sportive majore, precum Jocurile Olimpice si Cupa Mondiala FIFA din 2014 ori Campionatul European de Fotbal 2016 a asigura permanenta activitatii rafinariilor de petrol, prin mentinerea productiei de combustibil pe vreme calda prin furnizarea de energie electrica si capacitate de racire suplimentara

Toate aceste sunt posibile datorita oamenilor care stau in spatele brandului Aggreko!

Acesti oameni sunt increzatori si de incredere. Lucreaza cu pasiune, dedicatie si in echipa. Identifica noi oportunitati de dezvoltare prin orientare fata de nevoile clientilor Aggreko, prin eficienta si sustinerea unor standarde de calitate inalte.

Daca vrei sa faci parte dintr-o asemenea echipa, iar unul dintre posturile publicate pe care acest web-site ti-a captat atentia, atunci aplica!

In cazul in care experienta si profilul tau sunt potrivite cu cerintele postului, te vom contacta!

Publicat 5 oct. 2021 Reactualizat 2 nov. 2021 Expiră 4 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos