Human Resources Manager

SC MEDLINE COM SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Ce cunoștințe și aptitudini te ajută să ai succes deplin în acest rol:
· Studii superioare absolvite în domeniul economiei/psihologiei/sociologiei/resurse umane;
· Experiență de lucru pe un rol similar;
· Experiență de lucru cu echipe de management;
· Cunoștințe solide de legislație a muncii;
· Abilități de comunicare asertivă;
· Proactivitate;
· Abilități de relaționare, muncă în echipă și empatie;
· Competențe de planificare, prioritare, organizare și analiză sistemică.

Descrierea jobului

· Menține și îmbunătățește procesele și programele de resurse umane: administrare, recrutare si selectie, motivația angajaților, evaluarea performanțelor, programe de dezvoltare profesională a angajaților, etc;
· Dezvolta si implementează planul strategic privind resursele umane;
· Oferă sprijin echipei manageriale în gestionarea și îmbunătățirea relațiilor din departament pentru a putea fi atinse obiectivele stabilite;
· Asigură resursele necesare businessului Medline prin activități de recrutare și selecție pentru rolurile deschise în Medline;
· Coordonează integrarea noilor colegi din echipă, responsabil de coordonare si urmarire a procesului de inductie
· Planifică și urmărește dezvoltarea unei culturi organizaționale sănătoase;
· Îmbunătățește procesul de comunicare internă, în așa fel încât informațiile să ajungă la întreaga echipă;
· Se asigură că raporturile între colegi sunt conforme cu valorile Medline;
· Coordonează organizarea evenimentelor interne dedicate angajaților;
· Coordonează și îmbunătățește procesul de on-boarding si off-boarding;
· Coordonează administrarea documentelor de personal (contracte de muncă, adeverințe, procese verbale etc)
· Menține și dezvoltă relații cu furnizori de servicii de HR;
· Realizează și îmbunătățește documentația pentru procesele de HR: actualizarea organigramelor, a fișelor de post, ghiduri pentru angajați, proceduri;
· Demarează acțiuni de employer branding;
· Realizarea și execuția bugetului departamentului de HR.

Beneficii:
· Oportunități de dezvoltare profesională (cursuri, mentorat);
· O zi de concediu de odihnă suplimentară la fiecare 2 ani petrecuți în companie;
· Asigurare medicala privata la Regina Maria;
· Bonus de performanță;
· Colegi care îți oferă sprijin în dezvoltarea profesională și cu care ți-e drag să faci echipă.

Descrierea companiei

www.medline.com.ro

Publicat 3 Iun. 2022 Expiră 3 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.