HTSS IT Academy

HTSS - 10 poziții
Oraș de lucru
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Compania HTSS

HTSS este mai mult decât o companie IT, deoarece are o înțelegere profundă a activităților și operațiunilor a sistemului de sănătate. Cu produsele noastre, ne propunem să simplificăm procesele de lucru si să îmbunătățim calitatea serviciilor oferite de catre furnizori din zona medicalaA

Colegii noștri sunt întotdeauna conectați la cele mai recente trend-uri din tehnologie și medicină, astfel incat sa oferim partenerilor noștri soluții software adaptate nevoilor lor. Astfel, produsele dezvoltate sunt concepute pentru a atinge obiectivele de business, iar pacienților îngrijirea de care au nevoie

Academia IT are un loc special in compania noastra!

Este un proiect ce a inceput timid acum mai bine de 7 ani, dar care in timp a devenit motorul companiei si ajuta in prezent dezvoltarea viitorilor profesionisti IT

Anul acesta dam startul mai devreme pentru IT Academy: 4 Aprilie 2022

Te potrivesti in echipa daca:

Ai dorinta de a invata concepte noi si sete de cunoastere a diferitelor tehnologii

Ai o atitudine pozitiva si esti o fire orientata spre rezultate

Esti familiarizat cu limbaje de programare (tehnologiile Microsoft – reprezinta un plus)

Esti student sau ai finalizat o facultate cu profil tehnic

Vei invata despre:

Principii OOP și design de baze de date (T-SQL)

C #, .Net Core, Angular

Lucrul in echipa si ciclul de dezvoltare al unei solutii software

Organizare:

Vei trece printr-o perioada de training pe tehnologiile C#, .Net Core, Angular, MS SQL

Vei face parte dintr-o echipa tehnica, gata sa impartaseasca si sa transfere cunostinte acumulate in lucrul pe proiectele noastre

Posibilitatea de angajare la finalul stagiului, in cadrul echipelor noastre de R&D

Locatie: Bucuresti, Bulevardul Bucurestii Noi nr. 25A

Program de 3 luni dedicat consolidarii si aprofundarii limbajelor de programare.Lucru intensiv de 4 ore/ zi sau 6 ore/zi, cu accent pe practica

Cursurile se vor desfasura fizic la sediul companiei in prima luna, urmand ca apoi sa se treaca in sistem hibrid (work from home + office hours)

Come and meet us!

High-Tech Systems & Software develops enterprise line of business applications that covers a broad range of platforms, technologies and devices. HTSS makes an advanced technological research in areas like data management and transport infrastructures, mobile platforms and cloud computing.

HTSS’s main focus is towards providing an efficient bridge between business needs and technical solutions, by delivering innovative solutions based on industry-wide business and IT standards. With a very strong background in providing enterprise-grade solutions, HTSS has also a strong presence in areas like IT support and embedded devices and solutions.

Building value for our customers is what sets us apart. We are looking beyond projects, reducing costs or augmenting technical skill sets. We focus on assisting clients to achieve their business objectives through a superior execution by the best solutions and the promptest service.

Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 28 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos