de ani Fără Frică...

Publicat 11 Oct 2008 | Reactualizat 08 Nov 2008 | Expiră 11 Nov 2008

HR SPECIALIST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare (preferabil juridice)
- experienta minim 3 ani
- curs de inspector de resurse umane
- cunostiinte solide de legislatia muncii
- cunostiinte generale de management si specifice de managementul resurselor umane
- abilitati de comunicare si organizare
- orientare catre rezultate
- seriozitate, promptitudine si initiativa in rezolvarea sarcinilor
- capabil sa-si aduca aportul prin propuneri de diverse solutii referitoare la imbunatatirea procesului de munca
- cunostiinte solide de operare PC
- limba engleza nivel mediu
- permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

- colaboreaza cu superiorul ierarhic la intocmirea documentatiei necesare angajarii, inregistrarii acesteia la ITM, promovarii, perfectionarii si incetarii raporturilor de munca
- raspunde de intocmirea si administrarea corecta si la timp a dosarelor de personal, contractelor de munca, actelor aditionale si a adeverintelor de salariati
- intocmeste documentele de angajare/incetare a activitatii salariale, precum si de modificari ulterioare aparute la contractele de munca
- intocmeste decizii legate de activitatea salariatiilor(sanctiuni, preavizari, etc)
- raspunde de intocmirea corecta si la timp a registrului electonic al salariatilor
- gestioneaza si actualizeaza baza de date cu angajati informand superiorul ierarhic asupra schimbarilor
- mentine legatura cu ITM, Casa de Pensii, Casa de Asigurari de Sanatate (inregistrare de contracte de munca, depunere state de plata etc.)
- contribuie la crearea unei atmosfere de lucru pozitive in randul angajatilor

Elvila SA - Produce si comercializeaza produse de mobilier, atat pe piata interna cat si pe cea externa.

Expirat
HR SPECIALIST  -  SC Elvila SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles