de ani Fără Frică...

Publicat 22 Iul 2008 | Reactualizat 19 Aug 2008 | Expiră 22 Aug 2008

HR Specialist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare;
- Experienţă in administrare personal (salarizare)de minimum 2 ani;
- Cunostinţe legislaţia muncii;
- Bune abilităţi de comunicare şi organizare, spirit analitic;
- Orientare către rezultate;
- Cunoştinţe de limba engleză la nivel mediu;
- Cunoştinţe MS-Office.

Descrierea jobului

- verifică şi centralizează informaţiile necesare pentru calculul salariilor;
- intocmeşte documentele de administrare a personalului;
- pregăteşte rapoarte specifice de resurse umane;
- administrează pachetul de beneficii oferit angajaţilor;
- participă la procese de recrutare pentru poziţii nonmanageriale;
- se asigură de cunoaşterea şi respectarea de către clienţii interni a politicilor şi procedurilor de HR;
- gestionează aplicaţia de management a resurselor umane;
- centralizează şi administrează nevoile de training ale angajaţilor;
- participă la organizarea diferitelor evenimente pentru angajaţi;
- oferă sprijin şi consultanţă pentru managerii companiei.

AIG Fond de Pensii S.A., infiinţată in iulie 2007, aduce în România expertiza pe care AIG a dezvoltat-o in administrarea planurilor private de pensii în mai bine de 50 de ani de activitate şi în peste 40 de ţări şi jurisdicţii din întreaga lume.

AIG Fond de Pensii S.A., este companie afiliată a AIG Life Asigurări România S.A. şi Amplico Services, care sunt afiliate ale American Life Insurance Company (ALICO). ALICO este o companie membră a American International Group Inc. (AIG). American International Group, Inc. (AIG), un lider mondial în asigurări şi servicii financiare, este liderul organizaţiilor internaţionale de asigurări, cu operaţiuni în peste 130 de ţări şi jurisdicţii. Companiile AIG servesc clienţi comerciali, instituţionali şi individuali prin cea mai extinsă reţea globală de asigurări generale şi de viaţă pe care o are o companie de asigurări. Mai mult, companiile AIG sunt lideri în furnizarea de planuri de pensii, servicii financiare şi de management al activelor. Acţiunile AIG sunt listate pe la bursa din New York, precum şi la cele din Irlanda şi Tokyo.

Expirat
HR Specialist  -  AIG FOND DE PENSII S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles