HR Specialist

PepsiCo 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • University Degree
  • At least 1 year of experience in the payroll field ((within a large scale organization – a plus)
  • Very good computer skills (Word, Excel – advanced level: eg: pivot tables, vlookup, and other formulas)
  • Good English language communication capability
  • Very good numerical and analytical skills
  • Strong organization and planification abilities
  • Team worker and excellent communication skills

Descrierea jobului

Job purpose:
  • Responsible for ensuring the overview of HR Operation activity through specific analysis and reports – at company level or specific operations systems
  • Offering support and ensure back up for all payroll related activities
  • Coordinate projects at HR Department level

Specifics:
  • Supports HR through the delivery of full spectrum workforce planning, reporting and analytics; executes cost analysis and reporting for Romania
  • Supports the entire payroll process with focus on benefits administration
  • Supports HRIS improvements and implementation by testing, identifying gaps and areas of improvement, contributes to the HR digitalization process
  • Supports C&B cycle by providing data for salary planning process, including salary surveys
  • Maintain effective and consistent HR database – in accordance to local legislation and company standard/ rules
  • Supports and improves the entire HR Ops control system
  • Managing the HR OPS invoice full cycle
What we offer:
Complex fix and flexible benefits package:
  • Flexible business hours and work from home
  • Meal tickets
  • Private medical subscription & life insurance
  • Flexible benefits: On top of your salary, we offer you an annual amount , via your benefits account, which can be used according to your preferences;
  • Sport benefits - Discounts to our partners
  • Bookster subscription
Professional development
  • Great opportunities to develop yourself within the company;

Misiunea noastră este să creăm mai multe zâmbete cu fiecare sorbitură și fiecare ronțăială.

Cine suntem? Suntem unul dintre liderii globali din piața băuturilor răcoritoare și a snacks-urilor. Într-un cuvânt: PepsiCo.

Din 2013, suntem atestați drept Angajator de Top la nivel local, un etalon pentru întreaga industrie pentru modul în care ajutăm profesioniștii să-și construiască o carieră de succes, pentru modul în care investim în tinerele talente și, mai ales, pentru cultura organizațională în care fiecare este încurajat să fie autentic. Succesul PepsiCo constă în echipe diverse, în care pasiunea, integritate și ambiția de a fi printre cei mai buni formează The PepsiCo Way.

Află mai multe despre provocările lansate de PepsiCo pe întreg globul pe www.pepsicojobs.com.
Pentru mai multe detalii privind modul in care prelucram datele dumneavoastra, obtinute prin intermediul site-ului ejobs, datele generate pe baza acestor informatii, precum si drepturile de care beneficiati in calitate de persoana vizata potrivit normelor legale aplicabile, va rugam sa ne contactati la europe.privacy@pepsico.com.

Publicat 24 Mai 2022 Reactualizat 22 Iul. 2022 Expiră 22 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.