Publicat 01 Oct 2020 | Reactualizat 29 Oct 2020 | Expiră 01 Nov 2020

HR Specialist / Resurse Umane

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate;
Experienta in HR (minim 2 ani);
Cunostinte solide de legislatia muncii (Codul Muncii, Codul Fiscal)
Cunoașterea programelor de calculare a salariilor si a prevederilor legale referitoare la calcularea salariilor, la plata indemnizatiilor, a contributiilor sociale catre autoritati etc.
Cunostinte solide MS Office (Excel)
Cunoștinte de limba engleza la nivel mediu/avansat (B2/C1);
Excelente abilități de comunicare si organizare, nivel înalt de implicare si responsabilitate, abilități specifice (lucru cu cifrele), atenție la detalii;
Entuziasm, ambiție si pasiune pentru ceea ce face;
Invățare rapidă, rezolvare de probleme si focus pe rezultate;
Initiațivă si dorință de dezvoltare;
Spirit de echipă si empatie;

Descrierea jobului

Crearea si postarea anunturilor de recrutare pe site-urile specializate;
Screening de CV-uri si programarea interviurilor; Oferirea de feedback candidatilor;
Întocmeste si administrează dosarele de angajare/încetare contracte de muncă, actele adiționale si documentele specifice departamentului de resurse umane;
Înregistrează informatii în REVISAL;
Întocmeste corect, complet si la timp deciziile de încetare a raporturilor de munca, conform legislatiei in vigoare;
Se informează în permanență cu privire la modificarile survenite în legislația muncii, le comunică si le analizează împreună cu membrii echipei în care activează si se asigură de aplicarea acestora în conformitate cu prevederile legale.
Verificarea pontajelor cu documentele justificative din cursul lunii si înregistrarea acestora în programul de salarizare; Întocmirea statelor de plata lunare, în concordanță cu legislatia în vigoare; Pregatirea notelor contabile
Realizarea si actualizarea rapoartelor si bazelor de date cu angajați;
Oferirea de suport în implementarea si derularea procesului de Management al Performanței;
Implicarea în definirea si redactarea procedurilor de HR;

Coramed Medizinische Produkte, are ca principal obiectiv de activitate producția de consumabile pentru blocurile operatorii, ambulatorii de specialitate, A.T.I., câmpuri și seturi chirurgicale sterile de unică folosință, halate chirurgicale, halate pacient și vizitatori.

Expirat
HR Specialist / Resurse Umane  -  SC CORAMED SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles