HR Specialist People Experience Advisor

MONDELEZ ROMANIA SNACKS PRODUCTION SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Must have:

- Experienta de minimum 2 ani pe un rol de Admin
- Cunostiinte de limba engleza
- Cunoasterea legislatiei muncii si intelegerea cerintelor pietei locale si a reglementarilor legale pentru a putea aplica in mod corespunzator politicile si initiativele asociate acestora
- Este necesara prezenta fizica, activitatea desfasurandu-se in afara Bucurestiului, in fabrica noastra din comuna Clinceni, Ilfov

Descrierea jobului

Care ar fi contributia ta?

Rolul de People Experience Advisor presupune executia activitatilor operationale din HR-ul local. Vei fi punctul de contact pentru angajati si, acolo unde este necesar, vei oferi suport in implementarea proiectelor si initiativelor locale.

Responsabilitati:

- Te vei ocupa de procesul end-to-end, demonstrand o buna intelegere a proceselor specifice si asigurand pastrarea confidentialitatii datelor cu caracter personal
- Vei oferi sprijin in furnizarea serviciilor HR de calitate, administrand si gestionand dosare de personal, atat la angajare, pe tot parcursul contractului, cat si la final
- Vei fi punctul de contact intre angajati si manageri atunci cand exista intrebari din aria HR, procese personale, asistenta in navigarea portalului de HR, interpretare a politicilor si asistenta care necesita interactiune fata in fata/documentatie tiparita, si vei oferi consiliere si indrumare in relatia cu entitatile locale (acolo unde este necesar)
- Vei fi responsabil pentru sprijinirea managerilor HR acolo unde este necesar
- Vei fi responsabil pentru gestionarea documentelor si arhivarea acestora in dosarul personal al angajatului, inclusiv e-filling, stocarea inregistrarilor fizice/documente, gestionarea accesului si circulatiei, precum si pastrarea/stergerea acestora, dupa caz
- Vei fi responsabil de o experienta buna a angajatilor si de imbunatatirea continua a serviciilor operationale HR end-to-end
- Vei fi responsabil de gestionarea ofertei si a documentatiei legata de contract
- Vei gestiona procesele de onboarding si de angajare, precum si de schimbari de pozitie interne
- Te vei asigurarea ca toate datele relevante pentru salarizare sunt corecte in toate sistemele interne si vei oferi asistenta lunara pentru finalizarea ciclului de salarizare

Descrierea companiei

Business Unit Summary

At Mondelez Europe, we are proud, not only of the iconic brands we make, but also of the people who make them. Our delicious products are created in 52 plants across Europe by more than 28,000 passionate people. We are the top maker of chocolate and biscuits and a leading maker of gum and candy. We make sure our powerful global brands and local jewels like Cadbury, Milka and Alpen Gold chocolates, Oreo, belVita, LU and Tuc biscuits, and Stimorol and Dirol gums get safely into our customers hands—and mouths. Great people and great brands. That’s who we are. Join us on our journey to continue leading the future of snacking around the world by offering the right snack, for the right moment, made the right way.
Mondelēz International is an equal opportunity employer and all qualified applicants will receive consideration for employment without regard to race, color, religion, gender, sexual orientation or preference, gender identity, national origin, disability status, protected veteran status, or any other characteristic protected by law.

Publicat 12 Oct. 2022 Expiră 11 Nov. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.