HR Reporting Specialist

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Adecco Romania cauta pentru clientul sau, un important grup farmaceutic ,HR Reporting Specialist:

Responsabilitati principale:

• Dezvolta si executa rapoarte cu privire la indicatorii cheie de performanta ai departamentului resurse
umane.
• Intocmeste rapoarte, analize lunare, trimestriale, anuale privind cheltuielile salariale, numarul de
salariati si numarul de ore lucrate.
• Participa la construirea bugetului si forecastului de cheltuieli cu angajatii.
• Construieste si executa rapoarte si analize lunare, trimestriale, anuale cu referire la executia
bugetului de salarii.
• Acorda suport in dezvoltarea si optimizarea sistemul HRMS in raport cu cerintele de activitate ale
companiei.
• Acorda suport echipei HR cu privire la realizarea rapoartelor specifice departamentului.
• Participa la implementarea proiectelor de optimizare a proceselor de lucru in departamentul resurse
umane.

Profilul candidatului ideal:

• Educatie: absolvent studii superioare
• Minimum 2 ani experienta pe un post similar
• Limba engleza – nivel mediu
• Cunostinte avansate de MS Office (Excel, Word, Power Point)
• Cunostinte generale privind procesele specifice de HR
• Usurinta in analiza si lucrul cu rapoarte complexe
• Capacitate de analiza, sinteza, evaluare si corelare a datelor si a informatiilor
• Abilitati de prioritizare si atentie la detalii
• Abilitati de comunicare si relationare.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 12 nov. 2021 Reactualizat 10 dec. 2021 Expiră 12 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos