HR Recruiter - Brasov

nVent HOFFMAN - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Echipa nVent este in cautarea unei noi colege /coleg, pentru biroul din Prejmer.
Daca iti doresti un loc de munca in recrutare, si sa faci parte dintr-o echipa dinamica, asteptam sa ne cunoastem.

Candidatul ideal:
  • Absolvent de studii universitare de preferat profil psihologie, resurse umane, relatii publice;
  • Bun utilizator al pachetului Microsoft Office (Word, Excel si Outlook in special);
  • Bun cunoscator al platformelor de postat anunturi de recrutare;
  • Limba engleza nivel mediu;
  • Pasionat de domeniul resurselor umane;
  • Experienta minima de lucru 2 ani in recrutarea si selectia de personal - cerinta obligatorie;
  • Experienta in cadrul unei agentii de recrutare, in mod special pe zona de blue-collars (reprezinta un avantaj);
  • Capacitate de planificare si organizare a activitatii;
  • Abilitati de comunicare si relationare;
  • Ambitie, determinare, dinamism si creativitate.

Descrierea jobului

Responabilitati:
  • Identifica canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
  • Realizarea si postarea anunturilor de recrutare in mediul online / media;
  • Dezvoltarea surselor existente si identificarea de noi surse de recrutare de candidati;
  • Sustinerea interviurilor pentru toate proiectele aflate in derulare;
  • Selecteaza potentiali candidati - evalueaza, ii redirectioneaza, catre alte departamente;
  • Administrarea bazei de date;
  • Gestioneaza relatia cu agentiile de recrutare externa;
  • Intocmirea si transmiterea diverselor raportari periodice;
  • Participarea la targurile de joburi si/sau orice alte evenimente din domeniu pentru reprezentarea companiei si colectarea candidaturilor;
  • Obtinerea si trimiterea feed-back-ului de la/catre clienti / candidati;
  • Alte atributii administrative.
Ce iti oferim:
  • Mediu de lucru placut, profesionist si motivant favorabil dezvoltarii profesionale;
  • Lucru intr-o echipa tanara si entuziasta, unde te vei integra usor si te vei simti bine;
  • Un job pe termen lung si seriozitate din partea angajatorului.

nVent is a global leader in enclosures, electric heat-tracing solutions, complete heat-management systems and electrical and fastening solutions.

Our products connect and protect our customers’ systems in facilities where the cost of failure is very high.

We help customers enhance productivity and reduce their cost of ownership by simplifying installation and minimizing downtime during operation.

Website https://www.nvent.com/

Publicat 18 oct. 2021 Reactualizat 15 nov. 2021 Expiră 17 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos