HR.OPS Coordinator

PepsiCo 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Qualifications / Requirements :
  • Fluent English and Romanian is a must
  • Excel skills including data analysis and data manipulation techniques.
  • Continuous improvement mindset.
  • Understanding of data analysis techniques and business object reporting environments.
  • Functional skills & knowledge of HR tools and interfaces would be an asset
  • Reliability, autonomy, strong communication skills

Descrierea jobului

Please remember: 6 months Determined Contract

As an HR Operations Coordinator, you will be responsible for employee services processes and transactions to be completed for the respective process based on the agreed service catalog and SLAs under the direct supervision of the manager. The role will be responsible to deliver standardized reporting and analytics for the work assigned and will leverage required HR systems and tools.

Responsibilities:
  • Ensuring a consistent and high level of customer service and operational excellence that will ensure transactions are resolved efficiently and in full compliance with relevant legal, company, and process requirements.
  • Identifying, highlighting, and remediating data integrity issues across multiple local and global platforms and reports
  • Acting as the first point of contact for any HR System escalations
  • Managing escalation and take ownership for ultimate issue resolution
  • Supporting Payroll & Reporting on monthly reconciliation analysis
  • Identifying service delivery and process improvement opportunities in the assigned processes
  • Supporting HR through reporting and workforce data analytics for core processes and ad hoc projects
  • Working with HR Managers to resolve complex problems using Data and Analytics
  • Ensuring & organizing the onboarding process.
What we offer:
  • Meal vouchers
  • Holiday bonus
  • Private medical subscription & life and accident insurance
  • PepsiCo products
  • Development (Internal courses) and growth in a multinational company, Global Top Employer, in a young and dynamic team

Misiunea noastră este să creăm mai multe zâmbete cu fiecare sorbitură și fiecare ronțăială.

Cine suntem? Suntem unul dintre liderii globali din piața băuturilor răcoritoare și a snacks-urilor. Într-un cuvânt: PepsiCo.

Din 2013, suntem atestați drept Angajator de Top la nivel local, un etalon pentru întreaga industrie pentru modul în care ajutăm profesioniștii să-și construiască o carieră de succes, pentru modul în care investim în tinerele talente și, mai ales, pentru cultura organizațională în care fiecare este încurajat să fie autentic. Succesul PepsiCo constă în echipe diverse, în care pasiunea, integritate și ambiția de a fi printre cei mai buni formează The PepsiCo Way.

Află mai multe despre provocările lansate de PepsiCo pe întreg globul pe www.pepsicojobs.com .

Publicat 30 Mai 2022 Reactualizat 29 Iun. 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.