Publicat 15 Feb 2021 | Expiră 18 Mar 2021

HR Generalist/Manager Resurse Umane

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CONTRACT PE PERIOADA DETERMINATA – 2 ANI

  • Persoana organizata, cu abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Capacitate de organizare a timpului, a sarcinilor si a locului de munca;
  • Cerinte obligatorii: Studii superioare finalizate (Psihologie, Sociologie, Resurse Umane, Constructii);
  • Cursuri de pregătire: Minim curs de Inspector Resurse Umane (Reprezinta avantaj curs Manager RU);
  • Experienţă în domeniu: 4-5 ani (din care pe un post similar 2 ani);
  • Reprezinta avantaj experienta in domeniul constructiilor/inginerie;
  • Atitudine pozitiva, constructiva si cu excelente abilitati de comunicare;
  • Capacitatea de a lucra multi-tasking si de a respecta termene limita;
  • Dorinta de a se implica in activitati de licitatii publice.
Cunoştinţe necesare: Psihologie organizaţională; Cunoştinţe juridice/legislaţia muncii; Cunoştinţe de management; Cunoştinţe privind tehnici de negociere; Operare PC (MS Office); Cunoaşterea pieţei locale a forţei de muncă; Tehnici de selecție și intervievare; Metode de dezvoltare organizațională, principii de training și coaching; Management salarial, metode de motivare și fidelizare; Managementul performanței; Management de oameni și de echipă; Comunicare internă; Coaching.

Descrierea jobului

  • Implementează Strategia de recrutare și selectie a personalului;
  • Continua implementarea unui sistem de resurse umane profesional;
  • Creează și coordonează strategia de Resurse Umane a Companiei prin propunerea de obiectivele anuale aferente departamentului;
  • Gestioneaza resursele umane, materiale, financiare, informationale si de timp alocate, iar la nevoie cere in mod justificat si demonstrat suplimentarea lor;
  • Consilieaza Directorii de departamente in probleme de resurse umane (comunicare, dezvoltare).
Administrare de personal:
  • Întocmirea contractelor individuale de muncă și a modificărilor aferente conform prevederilor legale;
  • Gestionarea și actualizarea dosarelor de personal;
  • Realizarea fișelor de post, adeverințelor, fișelor de evaluare, a regulamentelor de ordine interioară și contractelor colective de muncă;
  • Asigurarea de suport informațional cu privire la legislația munci;
  • Identificarea soluțiilor în raporturile de muncă dintre angajat / angajator;
  • Menținerea relației cu instituțiile publice: ITM, AJOFM, CASS;
  • Intocmirea pontajelor și transmiterea lor;
Recrutare:
  • Construiește profilul postului alături de superiorul ierarhic;
  • Întocmește planul de recrutare pentru fiecare proiect;
  • Alege cele mai eficiente canale de recrutare pentru identificarea candidaților potriviți;
  • Construiește anunțurile de recrutare;
  • Realizează screening-ul candidaților care au aplicat și selectează persoanele care corespund cerințelor;
  • Organizează interviuri cu candidații care corespund profilului;
  • Oferă feedback tuturor candidaților implicați în procesele de recrutare.

Incepand din anul 2009 ne reprezentam cu succes pe piata romaneasca oferind solutii si servicii de proiectare in infrastructura rutiera, constructii civile, industriale si agricole, dirigentie de santier, consultanta si management de contract la cele mai inalte standarde de performanta.

Serviciile pe care le oferim in domeniul constructiilor sunt inglobate intr-o politica de dezvoltare consistenta, avand la baza valorile care ne definesc: onoare, familie, siguranta, integritate si respect

Expirat
HR Generalist/Manager Resurse Umane  -  Eurocerad International S.R.L

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles