de ani Fără Frică...

Publicat 29 Mar 2007 | Reactualizat 22 Apr 2007 | Expiră 29 Apr 2007

HR Administrator

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- absolvent studii superioare; HR background reprezinta un avantaj;
- experienta in payroll, administrare de personal: 1 an;
- cunoştinte principii calcul salarial; Cunoasterea legislatiei in domeniul salarizarii
- cunoştinţe juridice/legislaţia muncii;
- limba engleză (citit, scris, vorbit) – nivel avansat
- operare PC (MS Office, Excel si Access avansat)
- iniţiativă, spontaneitate, spirit practic

Descrierea jobului

Clientul nostru, companie multinationala care deserveste industria petrolului si a gazului, fiind lider de piata, angajeaza:

HR Administrator:

Asigura suport administrativ in activitatea specifica departamentului de HR:
- Întocmeşte dosarele pentru personalul nou angajat;
- Remite salariatului un exemplar al contractului individual de muncă pe bază de proces verbal/declaraţie;
- Gestionează baza de date a salariaţilor operând la timp şi în mod corect intrările şi ieşirile;
- Arhivează documentele de personal;
- Obţine actele şi documentele necesare dosarelor de personal;
- Asigură evidenţa corectă a înscrierilor in Registrul General de Evidenţă a Salariaţilor;
- Întocmeşte notele de lichidare pentru personalul care părăseşte compania;
- Întocmeşte diferite adeverinţe solicitate de angajaţi;
- Calcularea salariilor, intocmirea statelor de plata;
- Intocmirea si pregatirea spre predare a tuturor declaratiilor aferente salariilor si a fiselor fiscale;
informarea permanenta cu privire la modificarile legislative in domeniul salarizarii;

Pentru a aplica direct pe site-ul Adecco dati click http://www.adecco.ro/job-615-employee_services_administrator.html

Expirat
HR Administrator  -  Adecco Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles