HR Administrativ Operational

SOLARTIUM GROUP - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2000 - 5000 RON
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experienta profesionala: minim 2 ani in domeniul resurselor umane sau in contabilitate primara
Cunostinte necesare :
Foarte buna operare PC – MS Office Cunostinte de legislatia muncii si de contabilitate primara prezinta un avantaj
Aptitudini si deprinderi necesare:
abilitati foarte bune de comunicare scrisa sau verbala
aptitudine generala de învatare rapida si acumulare a informatiilor noi;
planificare si organizare a activitatilor zilnice si capacitate de prioritizare a acestora;
capacitatea de a dezvolta cu usurinta relatii (sociabilitate, integrare in colectiv);

Descrierea jobului

Pozitia de HR Administrative Operational raporteaza direct catre Directorul Financiar si are rolul de a asigura aplicarea corecta a procedurilor operationale de resurse umane ; asigura si raspunde de activitatile legate de evidenta personalului din cadrul firmei in conformitate cu politicile firmei si cu legislatia in vigoare;
Responsabilitati cheie:
Planifica si coordoneaza procesul de inductie al noilor angajati pentru a facilita integrarea acestora in organizatie
Tine evidenta dosarelor de personal, fisele de aptitudine (medicina muncii), angajari, promovari, plecari din companie;
Coordoneaza efectuarea pontajului la nivel de companie si tine evidenta concediilor medicale si a celor de odihna;
Intocmeste spre aprobare diferite adeverinte la nevoie ce tin de calitatea de salariat;
Tine legatura cu firma de asigurari prin actualizarea permanenta a listei de asigurati,
Este un real suport pentru echipa de management in procesul de recrutare
Este suport in activitatea de actualizare/intocmire a fiselor de post
Este principala legatura cu firma de asigurari de sanatate clinica contractata responsabila cu exametul de medicina muncii;
Real suport in contabilitate primara ( evidenta/inregistrare facturi furnizori; verificare solduri parteneri; inregistrare si verificare scadente si plati)

Compania SOLARTIUM GROUP a fost fondata in anul 2007 de un grup de profesionisti cu experienta, devenind in scurt timp un jucator important in domeniul farmaceutic. Este parte a grupul farmaceutic SYNAPSIS, cu o prezenta importanta in Europa Centrala si Sud-Est si reprezentante in Grecia, Cipru, Romania, Bulgaria si Republica Moldova.

SOLARTIUM este partener al European Pharma Network, o retea farmaceutica formata din centre europene de cercetare si dezvoltare noi molecule si importanti producatori din Europa si SUA. Ca urmare a acestui parteneriat, SOLARTIUM si-a imbogatit portofoliul cu produse originale, inovative, avand posibilitatea de a selecta doar terapii de ultima generatie, cu importante dovezi clinice si inalt profil de siguranta.

SOLARTIUM este un promotor al medicinei bazate pe dovezi, existand la ora actuala peste 1000 de studii clinice care stau la baza terapiilor noastre. Majoritatea produselor din portofoliul nostru reprezinta prima linie de tratament conform celor mai recente Ghiduri Internationale de protocol terapeutic si se remarca printr-un profil exceptional de siguranta si tolerabilitate.

SOLARTIUM este o companie in plina dezvoltare, in prezent portofoliul fiind structurat in 3 divizii: Dermato-Venerologie, Ginecologie-Urologie si Medicina Estetica.

Publicat 24 nov. 2021 Reactualizat 22 dec. 2021 Expiră 24 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos