Publicat 20 Feb 2019 | Expiră 23 Mar 2019

Hotel Briliant**** angajeaza Front Desk Officer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Aptitudinile candidatului ideal

- atitudine pozitivă, prezență și ținută agreabilă;
- amabilitate si orientare catre client;
- capacitatea de a găsi soluții și de a rezolva probleme;
- bune abilități de comunicare, relationare cu clientii si lucru în echipă;
- nivel înalt de responsabilitate;
- bune abilități de organizare și de prioritizare a activităților;

Cunostințele candidatului ideal

- studii superioare in domeniul turismului;
- aptitudini practice de operare pe calculator (Word, Power Point, Excel);
- limba engleză nivel avansat – obligatoriu;
- cunoașterea unei alte limbi străine constituie un avantaj;
- cunostinte elementare a programelor de editare photo Photoshop si Photoscape;
- experienta pe un post similar minim un an – obligatoriu;

Descrierea jobului

- preluarea si inregistrarea rezervarilor in sistemul de gestiune hoteliera;
- primirea, inregistrarea si cazarea clientilor;
- intocmirea actelor necesare cazarii clientilor;
- tinerea evidentei clientilor in programul de gestiune hoteliera;
- promovarea şi vânzarea serviciilor hoteliere;
- negocierea tarifelor pentru clienti in limitele stabilite;
- medierea conflictelor si rezolvarea reclamatiilor clientilor sau transmiterea sesizarilor primite departamentelor vizate;
- efectuarea operațiunilor de check-in (verificare documente, încasare contravaloare rezervare);
- înregistrarea și verificarea datelor operative, contabile și statistice specifice activității de recepție;

Expirat
Hotel Briliant**** angajeaza Front Desk Officer  -  SC TREI GHEJANI SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles