Publicat 23 Iul 2020 | Reactualizat 20 Aug 2020 | Expiră 23 Aug 2020

Helpdesk cu Limba Italiana Avansat - Bucuresti

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pune-ti in valoare cunostintele tehnice si de limba italiana!

Cautam coleg/a pentru o activitate de tip Outbound/Help Desk ce are ca scop oferirea de suport tehnic la distanta pentru instalarea, configurarea, utilizarea unor programe noi sau care nu mai functioneaza in parametrii normali, rezolvarea problemelor retelelor LAN/WI-FI si a echipamentelor periferice prin conectarea si accesarea calculatorului de la distanta prin VNC.

Descrierea jobului

Se cere:

- Experiență de cel puțin 1/2 ani în rol
- Cunoașterea Windows 10 Professional
- Cunoaștere bună a Microsoft Active Directory și Exchange
- Cunoștințe bune despre suita Microsoft (instalare, configurare și asistență)
- Cunostinte bune pentru instalarea imprimantelor in retea
- Cunostinte bune in probleme de conectare

Partenerii nostri sunt lideri de piata la nivel mondial.
Ei au nevoie de suport in problemele de ordin tehnic aparute, si aici intervii tu!

Oferim:

- salariu fix
- bonusuri in functie de performanta
- beneficii: bonuri de masă și asigurare privată de sănătate
- contract pe perioada nedeterminata cu perioada de proba de 90 de zile

Global Remote Services, GRS, este primul contact center independent din Romania si a reusit pe parcursul celor 16 ani de activitate sa se situeze in topul furnizorilor de servicii externalizate.
Fondata in Ianuarie 2004 in Bucuresti, GRS ofera o gama larga de servicii de contact center tip multilingvistic si pluri-canal precum si servicii de tip back-office catre organizatii din Europa.
Global Remote Services are 3 birouri in Romania: 1 in Bucuresti, 1 in Piatra Neamt si 1 in Suceava.
In prezent compania are peste 500 de angajati si continua sa se dezvolte.

Expirat
Helpdesk cu Limba Italiana Avansat - Bucuresti  -  Global Remote Services

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles