de ani Fără Frică...

Publicat 16 Mar 2019 | Reactualizat 15 Apr 2019 | Expiră 16 Apr 2019

Hardware & FPGA designers for embedded systems - RO & DE

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Descrierea jobului

Firma HEITEC Engineering SRL ( filiala din Romania a grupului german HEITEC AG - www.heitec.de ) angajeaza pe termen nedeterminat pentru locatia din Bucuresti ( Str. Nicolae Caramfil Nr.63A Sector 1 ) ingineri cu experienta in domeniul proiectarii de embedded systems. Avem pozitii libere in Bucuresti pentru specializarile care presupun proiectare hardware si proiectare cu FPGA.

Pentru hardware designers:
- Experienta in unul sau mai multe din subdomeniile: proiectarea schemelor electronice ( board design ) bazate pe microcontrolere si alte circuite digitale, proiectarea de scheme analogice, proiectare de scheme pentru power supply, in conformitate cu standardele
- Constituie un avantaj daca aveti cunostinte in folosirea mediilor de proiectare si dimensionare PCB: ALTIUM ( preferabil ), sau SPICE, ZUKEN, MENTOR, etc,
- Constituie un avantaj daca aveti experienta in ceea ce priveste proiectarea schemelor electronice si integritatea semnalelor de mare viteza
- Experienta in folosirea echipamentelor de laborator ( osciloscoape, analizoare logice, etc ) pentru testarea placilor prototip
- Cunostinte avansate de limba engleza

Pentru FPGA designers:
- Domeniu : ASIC, FPGA sau SoC cu până la câteva milioane de porți , proiectare HDL și tehnologie digitală bazată pe Altera, Xilinx, Lattice și Actel in high sau low speed FPGA design
- Cerinte : VHDL(in principal), Verilog, SystemVerilog, SystemC. Cunostinte de Embedded-C/C++
- FPGA Vendors: Altera, Xilinx, Lattice și Actel for FPGA logic design, verificare , simulare si debug.
- Core–Processors : NIOSII, MICROBLAZE,
- Simulare cu: Modelsim (Mentor), Riviera (Aldec) (Simulare de Module si System)
- Testarea de regresie.
- Instrumente de sinteza: Vendor Specific, Mentor (Precision) Synopsis (Synplicity)
- Version Control (ClearCase, CVS, SVN).
- Sunt necesare cunostinte avansate de proiectare de scheme electronice digitale si analogice (controlere, memorii, ADC, DAC, etc).
- Aceasta pozitie este disponibila in Germania project based / termen nederminat
- Cunostinte avansate de limba engleza.

Grupul german HEITEC AG (www.heitec.de) oferă soluții, produse și servicii pentru optimizarea proceselor de producție și a produselor clienților noștri. Dezvoltăm embedded systems, sisteme de automatizare, testare și măsurare bazate pe soluțiile noastre hardware, software și mecanice profesionale în mai multe industrii: medicină, energie, aeronave, echipamente de comunicații și echipamente industriale. HEITEC AG oferă aceste posturi la filiala sa din România, HEITEC Engineering SRL, situată în București, Str. Nicolae Caramfil, Nr.63A, Sector 1.

Expirat
Hardware & FPGA designers for embedded systems - RO & DE  -  HEITEC Engineering SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles