Guvernanta hotel

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Abilităţi de comunicare;
- Bune abilităţi de organizare a activităţii personalului din subordine (cameriste, îngrijitori spaţii hoteliere comune,spălători de lenjerie etc);
- Spirit de echipa;
- Bun organizator al activităţii de housekeeping;

Descrierea jobului

- Conduce echipa de cameriste;
- Organizează şi coordonează activităţile specifice ale îngrijitorilor spaţiilor hoteliere comune şi spălătorilor de lenjerie;
- Asigura pregătirea corespunzătoare a spaţiilor hoteliere de cazare şi a celor comune, din punctul de vedere al igienei, amenajării şi funcţionalităţii pentru a putea fi utilizate de către clienţii hotelului;
- Organizează şi coordonează activităţile specifice de aprovizionare cu materiale, ustensile, lenjerie;
- Urmăreşte permanent respectarea normelor de igienă;
- Participă la pregătirea spaţiilor de cazare pentru clienţi;
- Preocupare permanentă pentru optimizarea şi orientarea activităţilor specifice, spre realizarea unor servicii de calitate;
- Instruieşte periodic personalul din subordine;
Publicat 4 iul. 2022 Expiră 3 aug. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos