de ani Fără Frică...

Publicat 01 Feb 2008 | Reactualizat 02 Mar 2008 | Expiră 03 Mar 2008

Graphic & web designer

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- creativitate, initiativa, atitudine proactiva si minutioasa
- cunostinte de baza de coloristica, compozitie, functionare a Internetului, etc
- cunostinte avansate de programe de grafica (Flash, Photoshop sau Gimp, Corel sau Illustrator, Inkscape, eventual Macromedia Fireworks)
- cunostinte de HTML, CSS

Constituie avantaj:
- absolvent al facultatii de arte plastice/arhitectura/design
- experienta intr-o pozitie similara
- portofoliul care ilustreaza clar abilitatile reprezinta un real avantaj

Descrierea jobului

- realizare de template-uri pentru site-uri, newslettere, print
- grafica pentru bannere; aplicatii software; materiale promotionale, etc.
- oferim stabilitate si un mediu de lucru creativ si motivant cat si sansa de a lucra la proiecte inovative, nu va veti limita avand posibilitatea sa definiti noi concepte pentru componentele grafice

Beneficii:
- lucru intr-o echipa de profesionisti
- posibilitatea de a va construi o cariera
- salariu motivant
- tichete de masa
- prime pentru implicare, respectare deadline

Companie din Romania cu activitate preponderenta pe Internet, care dezvolta servicii de calitate.
Misiunea noastra este sa implementam cele mai profesioniste servicii online in Romania, oferindu-le utilizatorilor si toate conditiile pentru a profita la maxim de avantajele Internetului.
Compania reprezinta un jucator important pe piata de Internet din Romania, fiind prezenti pe Internet inca din anul 2000.

Expirat
Graphic & web designer  -  S.C. Machteam Soft S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles