de ani Fără Frică...

Publicat 24 Iun 2008 | Reactualizat 23 Iul 2008 | Expiră 25 Iul 2008

Graphic Designer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- sa aiba educatie vizuala
- sa poata folosi limbajul comunicarii vizuale in contextul specific publicitatii si graficii comerciale
- sa poata comunica idei si concepte prin simboluri grafice
- sa fie capabil sa creeze si sa dezvolte platforme de comunicare vizuala
Cunostinte necesare: - cunostinte elementare despre branding si advertising
- cunostinte elementare despre tipar( formate folosite, spatii de culoare , etc..)
- cunostinte despre comunicarea online
Cunostinte obligatorii: - nivel avansat Adobe Photoshop si Illustrator
- nivel mediu XHTML/CSS
Constituie avantaje: - familiarizarea cu platforma Macintosh (MAC OS X)
- XHTML/CSS nivel avansat
- bun desenator

Descrierea jobului

-se va lucra pe identitati de companie / produs, campanii publicitare si comunicare in mediul virtual

Descrierea companiei

Agentie de publicitate full-service.

Expirat
Graphic Designer  -  Superba Advertising

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles