Publicat 13 Mar 2018 | Expiră 13 Apr 2018

Graphic Designer

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cine suntem si ce urmarim? B!TONIC face parte din brandul mama Lifecare Essentials. Suntem o linie de suplimente alimentare pe baza de surse vegetale si credem ca e nevoie de educatie inainte de a apela la tratament. Sustinem asociatia ABC-ul Nutritiei si impreuna livram pe piata calitate pe doua niveluri, total diferite: cel al suplimentelor alimentare si cel al educatiei in nutritie. Ne dorim sa imbunatatim stilul de viata al romanilor.

GRAPHIC DESIGNER WANTED!
In primul rand, cautam un OM creativ, care sa inteleaga misiunea si viziunea B!TONIC si care sa transforme cat ai zice Photoshop cuvintele in imagini!
Daca stii sa te exprimi coerent in imagini, daca te duelezi cu succes cu termene limita, daca esti dornic sa evoluezi alaturi de o echipa tanara la nivel international si daca esti pregatit sa share-uiesti cu noi experienta ta..atunci noi vrem sa te cunoastem!

Descrierea jobului

Cerinte:
Studii: absolvent studii superioare;
Experienta de minimum 2 ani intr-o pozitie similara, domeniul graficii, designer grafic /DTP sau digital media
Experienta atat pe parte de B2B, cat si B2C
Cunostinte avansate de Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe InDesign;
Limba engleza: nivel avansat, scris / vorbit;
Abilitati de comunicare, organizare si gestionare a timpului
Atentie la detalii
Capacitate de asimilare rapida a informatiilor
Orientare catre rezultat
Spirit de echipa (aici includem si o comunicare buna cu echipa si cererea feedbackului in urma taskului)
Abilitati de lucru cu diferite platoforme de tip cloud (Wunderlist, Seafile, Slack)

Responsibiliti:
Dezvoltarea de idei, concepte si continut pentru materialele de comunicare ale produselor si serviciilor B!TONIC
Propunerea de noi concepte creative ca urmare a lansarii de produse noi, lansarii unei campanii promotionale, schimbarii modului de comunicare a produselor sau serviciilor existente, conform planului de marketing;
Imbunatatirea permanenta a instrumentelor de comunicare (flyere, brosuri, bannere online/offline, afise, materiale promotionale etc)
Rezistenta la mod de lucru cu deadline-uri
Suport in realizarea diferitelor materiale de marketing impreuna cu furnizorii aferenti
Capacitate organizatorică, respectarea termenelor, confidenţialitate, resposabilitate pentru activitatea depusă

Ce oferim?
Oportunitatea de a face parte din echipa B!TONIC, un nume de calitate pe piata suplimentelor alimentare pe baza de surse vegetale
Loc de munca stabil, locatie centrala
Pachet salarial atractiv
Program flexibil
Oportunitatea de a expune materialele realizate la nivel national si international
Oportunitatea de a se implica in dezvoltarea segmentului online

Lifecare Essentials – Suplimente alimentare pentru un stil de viață mai bun!

Motto: Observă-ți stilul de viață. Măsoară-l. Transformă-l.

Lifecare Essentials este o companie internațională bazată în Viena, cu focus pe Austria, România și Moldova. Noi creăm și producem o aplicație mobilă pentru a monitoriza stilul de viață, o linie de suplimente nutritive de ultimă generație și platforme informative online.

Expirat
Graphic Designer  -  Lifecare Essentials SRL