Graphic designer – Social media (remote):

MCBA EVO 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Diplomă de licență sau echivalentul acesteia în design grafic, producție video, sau un subiect asemănător;
  • Minim 2 ani de experiență ca designer grafic responsabil de crearea de conținut creativ (Adobe Premiere, After Effects, Adobe Creative Suite și template-uri de design în Photoshop și Canva) pentru diverse rețele sociale: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, etc. Te rugăm să menționezi în CV cu ce programe ai lucrat până acum;
  • Abilități avansate de engleză;
  • Responsabilitate și abilități de self-management;
  • Un apetit pentru a încerca noi metode de design și a pune în aplicare idei inovative și creative;
  • Capacitatea de a citi, înțelege și perfecționa/modifica copywriting-ul din spatele conținutului de social media.
Lucrăm în regim remote, dar căutăm EXCLUSIV candidați din România (contractul de muncă este semnat în română).

Descrierea jobului

Căutăm un designer grafic experimentat și cu idea creative pe care să le împărtășească cu noi!

O să fii responsabil de crearea și conceperea design-urilor pentru a spori engagement-ul pe paginile de social media ale clienților noștri internaționali din industrii variate.

A fi priceput și creativ pe partea de text este considerat un avantaj!

Responsabilități:
  • Să dezvolți și să produci o gamă largă de materiale media personalizate care să includă infografice, videoclipuri și animații pentru platformele sociale și digitale;
  • Să dezvolți un conținut vizual dinamic cu țelul de a crea postări virale;
  • Să fii implicat în mod activ în crearea de materiale artistice de calitate care să îndeplinească cerințele clienților noștri și să se ridice la standardele EVO;
  • Abilitatea de a crea concepte vizuale creative în medii diferite, în special design-uri pentru postări pe rețelele sociale – videografie și fotografie;
  • Să îmbunătățești capabilitățile de producție in-house, perfecționând în mod constant abilitățile tale de design grafic și de creare de conținut, și folosind competențele tale artistice, în special în zona de aplicare precisă a design-ului;
  • Să folosești cele mai bune practici și metode de creare de conținut și să aplici concepte de business, acolo unde este cazul;
  • Experiență cu Adobe CS InDesign, Premier Pro, Illustrator și Photoshop;
  • Să aplici strategii existente de marketing online/offline pentru a realiza proiecte eficiente și convingătoare;
  • Să ai dorința de a avansa, de a învăța și de a-ți demonstra creativitatea.

MCBA EVO este o companie inovativă de gestionare a rețelelor sociale online și a reputației mărcii.

Brand-ul nostru provine din Israel, unde lucrăm și dezvoltăm soluții “out of the box” și strategii de marketing online pentru a promova rețelele sociale ale diferitor clienți.

Împreună cu echipa noastă din Europa, putem să oferim tehnologii de ultimă oră și servicii de conținut creativ pentru companii globale, având un focus pe gestionare a reputației mărcii și influențarea sentimentului publicului.

EVO operează în Amsterdam, București și Tel Aviv, cooperând cu companii din Europa și SUA.

Creăm și gestionăm campanii de social media de top și strategii de management al reputației mărcii pentru companii globale. Operăm pe poate rețele sociale pentru a atinge audiența target și a crește vizibilitatea brand-ului.

Te rugăm să ne trimiți CV-ul împreună cu alte lucrări realizate de tine (sau un link către acestea) la info@mcba-evo.com

Publicat 11 Aug. 2022 Expiră 10 Sept. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.