de ani Fără Frică...

Publicat 31 Oct 2019 | Reactualizat 28 Nov 2019 | Expiră 01 Dec 2019

Graphic Designer la Colorama Copy Center

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Este persoana care are:
Cunostinte de operare in: Corel Draw, Photoshop si Indesign prezinta un avantaj, pachet Office;
Abilitati de comunicare, amabilitate si rabdare in relatia directa cu clientii;
Indemanare practica la finisari tipografice reprezinta avantaj;
Constituie un avantaj absolvirea studiilor superioare, de preferinta Universitatea de Arte si Design sau Politehnica.
Experienta nu este necesara, intrucat oferim training de specialitate.

Descrierea jobului

Relationeaza direct cu clientii in front office, oferindu-le consiliere asupra materialelor, culorilor si formatelor de print, preturi si discounturi etc.;
Creeaza materiale publicitare de indoor si outdoor conform nevoilor clientilor;
Verifica fisierele clientilor si le pregateste pentru tipar;
Realizeaza operatiuni de tiparire in formate A4, A3, alb-negru/color, precum si a celor de print in format mare sau mic, pe diferite echipamente de tipar digital, plotter etc.;
Realizeaza operatiuni de finisare a materialelor printate (spiralare, biguire, taiere, infoliere, brosare, capsare etc.);
Realizeaza operatiuni de mentenanta a echipamentelor de tipar digital, plotter, dispozitive de finisare, precum si a locului de munca etc.;
Realizeaza prelucrari grafice si machete in soft-ul Corel Draw.

Beneficii:
Salariu motivant, tichete de masa, decontarea transport, abonament de sanatate la o clinica privata, echipa vesela:)

Roxer Grup este o societate pe actiuni, cu o prezenta in piata de peste 25 de ani si aproximativ 60 de salariati. Seriozitatea, grija fata de clienti si fata de angajati ne-au ajutat sa crestem si sa ne dezvoltam in permanenta.
Avem mai multe linii de business, toate integrate in societate, iar pentru a afla mai mult viziteaza site-ul nostru www.roxer.ro, www.colorama.ro.
Postul este in Cluj-Napoca, str Samuil Micu, nr 12A

Expirat
Graphic Designer la Colorama Copy Center  -  Roxer Grup SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles