de ani Fără Frică...

Publicat 19 Iul 2006 | Expiră 19 Aug 2006

GRAPHIC DESIGNER/DTP

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- experienta reala de compozitie vizuala (concept, cromatica, echilibrare elemente vizuale etc.)
- bun gust estetic
- creativitate, imaginatie, ingeniozitate
- cunostinte temeinice si experienta extensiva in cel putin un program de retus/editare imagine (Photoshop) si, respectiv, DTP (InDesign, CorelDraw, Illustrator)
- experienta reala de lucru cu tipografiile este un plus
- experienta reala de lucru in alte agentii este un plus
- talent pentru mixarea de diverse elemente intr-un concept (foto, vectori, text, slogan etc.), este un plus major
- constientizarea faptului ca si fontul este un element de stil grafic, este un plus major
- atentie la detalii
- abilitati de lucru in echipa
- organizat, serios, parolist

Descrierea jobului

- creatie generala de concepte, solutii grafice pentru diferite medii (print, web etc.)
- design de produs
- design de layout grafic (afis, pliant, catalog, site web etc.)
- retus de imagine

Descrierea companiei

Agentie de publicitate

Expirat
GRAPHIC DESIGNER/DTP  -  SC ADVANCE CONSULTING SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles