Graphic designer / DTP

Roovi Games Studio S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal
  • 3+ ani de experiență în utilizarea programelor Photoshop și Adobe Illustrator;
  • 1+ an de experiență în utilizarea programului CorelDraw;
  • 3+ ani de experiența in lucrul cu tiparul offset și digital și cerințele tehnice impuse de acestea;
  • Rapiditate in executie, atentie la detalii;
  • Creativitate si imaginatie, proactivitate, fluenta in comunicare orala si scrisa;
  • Dorința de a învăța și a evolua.
  • Va fi considerat un avantaj
    Experiența în folosirea unuia sau mai multor programe de modelare și animație 3D (3DS Max, Blender, Maya)
    Experiența în editarea video (Adobe Premiere)
    Să ai propriul echipament (laptop/PC, etc.), în cazul în care nu îl ai deja, nu este o problemă, vei primi echipamentul necesar de la noi.ROOVI e un lider pe nișa producătorilor de puzzle și jocuri de societate. Vrei sa lucrezi într-un domeniu atractiv și de viitor? Vrei sa ai parte de oportunități de creștere? Atunci alatura-te nouă în echipa de design și hai să creăm lucruri noi frumoase împreună.

    Grabeste-te, noi vom închide cautarile imediat ce găsim omul potrivit.
    Iti garantam o decizie rapidă după aplicare.

Descrierea jobului

Credem în creativitatea nelimitată, care este stimulată de competențe tehnice bune. Punem mare preț pe rezultate și pe respectarea termenelor limită decât pe proces, așa că vei avea libertatea de a lucra de acasă, iar programul de lucru va fi unul flexibil. Iată ce avem nevoie de la tine:

Procesarea și pregatirea imaginilor din punct de vedere tehnic si vizual la calitatea necesara pentru tipar offset si digital.

Procesarea, prelucrarea și pregătirea fișierelor grafice, respectând cerințele tehnice în funcție de produs și modul de realizare al imprimarii.

Să găsești soluții creative la provocările cu care ne confruntăm atunci când creăm noi jocuri sau puzzle-uri.

Realizarea de machete grafice pentru diverse produse și pregătirea fișierelor pentru producție.

Realizarea de materiale de promovare și marketing în cadrul companiei.

Face parte dintr-o echipa creativa si dinamica care dezvolta jocuri și puzzle-uri destinate pieței locale și celor internaționale

Colaborează direct cu departamentul de producție și departamentul de marketing.

D-Toys/ROOVI e un lider pe nișa producătorilor de puzzle și jocuri de societate. Vrei sa lucrezi într-un domeniu atractiv și de viitor? Vrei sa ai parte de oportunități de creștere? Atunci alatura-te nouă în echipa de design și hai să creăm lucruri noi frumoase împreună.
Publicat 20 Sept. 2022 Reactualizat 18 Oct. 2022 Expiră 20 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.