Graphic designer/ DTP

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

​Persoana potrivită pentru noi îsi dorește sa activeze în lumea dinamică a publicitații!
Este creativă, comunicativă, proactivă, sociabilă.
Vorbește frumos, este calmă, dar prelucrează imaginile repede pentru că este foarte pricepută în utilizarea aplicațiilor cu care lucrează!
Avem încredere în ea pentru că știm că ne ajută să ne onorăm la timpul stabilit job-urile primite de la client.
Este veselă și optimistă pentru că se bucură de un mediu dinamic în care se dezvoltă.
Știe deja ce avem nevoie, pentru că are expetiență anterioară în design si productie publicitara;
Se pricepe să-și prezinte lucrările și ne învață și pe noi să le prezentăm corect clientului;
Își organizează eficient timpul și nu-i scapă nici un detaliu;
Îi va fii mai ușor dacă cunoaște procesele diverse de imprimare si cerintele grafice de productie ale acestora (print offset/digital, serigrafie, tampografie, gravura, transfer termic).
Stie sau doreste sa invete web design pentru administrarea site-urilor noastre . Se va ocupa de actualizarea datelor de pe site , pentru a-l face atractiv si eficient .
E binevenită dacă e fată.
E bineprimit dacă e băiat.

Descrierea jobului

· Optimizarea (prelucrarea) machetei grafice primita de la client pentru productie
· Modificarea si adaptarea machetelor grafice la cerintele si limitarile tehnice impuse de diferite tehnologii de productie (pe care acesta tb sa le cunoasca sau sa se informeze cu privire la aceste aspecte discutand cu Directorul de Productie)
· Realizarea de machete grafice
· Colaborarea in permanenta cu Departamentul de Vanzari in vederea alegerii celei mai bune solutii pentru personalizarea diferitelor materiale promotionale
· Realizarea de simulari grafice pentru o previzualizare a lucrarilor
· Realizarea de stante
· Realizarea de schite cotate pentru Departamentul de Productie
· Raspunde de realizarea calitativa si in termen a lucrarilor din punct de vedere grafic
· Creeaza/actualizeaza site-urile firmei, aduce modificari periodice pentru a fi la zi .

Rav Management este o companie foarte activă, înființată in 2001, și care face parte dintr-un grup de firme cu activitate din 1996. Oferim servicii și soluții integrate in piața de publicitate, suntem importatori si distribuitori de materiale promoționale, dar am dezvoltat si facilități proprii de producție publicitară pentru nevoile complexe ale clienților nostri. Construim parteneriate solide și durabile, atit in echipa noastră cât și cu clienții si furnizorii. Echipa este formată din 16 profesioniști. Avem cca 80 de parteneri cu care dezvoltăm idei, găsim soluții, si le implementăm. Satisfacția clienților noștri se reflecta intr o cifră de afaceri de peste 10 milioane de lei.
Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 28 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos