Grafician/Specialist marketing

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- studii superioare (comert, marketing, tehnic, etc)
- experienta min. 2 ani intr-o pozitie similara
- cunostinte privind cercetarea de piata;
- cunostinte si experienta solida in CorelDRAW, Photoshop, Adobe Illustrator, Word, Excel, Power Point, web si graphic design
- abilitati de prelucrare a imaginilor foto, de corectie culoare, decupare, adaptare la scara;
- originalitate, imaginatie, meticulozitate, capacitatea de a respecta termene limita;
- simt artistic, notiuni de compozitie, cromatica si echilibru, creativitate, spirit practic;
- cunostinte bune de analiza statistica si sinteza
- abilitati excelente de prezentare, abordare analitica,
- spirit de echipa, dinamic, flexibil.

Descrierea jobului

- reprezinta firma in relatiile cu diversi colaboratori (in domeniul reclamei si publicitatii)
- propune strategii de reclama si publicitate pentru produsele comercializate de companie
- asigura si raspunde pentru realizarea tuturor materialelor tiparite: oferte, pliante, cataloage, carti de vizita, etc.
- organizeaza expozitii, lansari de produse noi, metode de promovare a noilor produse;
- realizeaza rapoarte si statistici conform cerintelor.
- realizarea graficii web & social media (bannere pentru publicitare in online, google adwords & facebook ads – display, remarketing; layout newslettere, cataloage digitale etc.)
- grafica pentru promotii zilnice de produse etc
- prelucrarea fotografiilor de produs
- crearea design-ului grafic (creativitate, pasiune pentru atentia la detalii);
- prelucrarea si redimensionarea layout-uri conform dimensiunilor necesare;
- conceperea elementelor statice sau animate pentru newslettere, bannere si campanii de marketing;
- realizarea de concept, branding si elemente de identitate vizuala;
- crearea de grafica pentru ambalaje de produse in Adobe Illustrator sau CorelDRAW;
- prelucrarea si ajunstarea fotografiilor pentru design promotional;
- adauga produse/informatii noi pe magazinul online, din interfata de administrare;
- crearea si imbunatatirea permanenta a imaginii noastre in mediul online;

Beneficii:
- sansa de a lucra intr-o echipa experimentata si prietenoasa
- posibilitatea de dezvoltare profesionala
- pachet salarial motivant
- echipamente IT de ultima generatie

COMTEC 2000 INC SRL este o companie cu capital privat, infiintata in anul 1994, avand ca activitate principala importul si distributia echipamentelor electrice de joasa tensiune, materiale pentru instalatii electrice si echipamente pasive pentru retele de calculatoare si telecomunicatii.
Din 1994 si pana in prezent activitatea companiei a cunoscut o dezvoltare ascendenta datorita extinderii si diversificarii gamelor de produse conform cu cerintele pietii romanesti, precum si datorita dezvoltarii unei puternice retele de distributie pe tot cuprinsul tarii.
Sistemul de management al calitatii implementat la COMTEC este certificat conform standardului ISO 9001:2000.
Produsele furnizate de COMTEC sunt agreate de furnizori importanti de pe piata interna (Electrica, Romtelecom).
COMTEC 2000 INC SRL este condusa de o echipa manageriala tanara si dinamica si dispune de personal calificat, impreuna facand parte dintr-un angrenaj complex care asigura companiei un ritm de dezvoltare competitiv.
Pentru mai multe detalii vizitati site-ul www.comtec-int.ro
Publicat 9 mai 2022 Reactualizat 23 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022