Publicat 18 Apr 2017 | Reactualizat 29 Apr 2017 | Expiră 19 Mai 2017

Grafician Designer - BRASOV

1 post

Candidatul ideal

Candidatul ideal prezinta aptitudini de organizare, concentrare, precizie, creativitate, inventivitate, originalitate, seriozitate, spirit de echipa si bune abilitati de comunicare.

Descrierea jobului

Cerinte:

-Abilitati de utilizare PC, Microsoft Office, Internet
-Nivel studii: cel putin nivel liceal, preferabil studii universitare finalizate
-Posesor permis de conducere categ. B ( prezinta un avantaj )
-Disponibilitate la program prelungit
-Cunostinte de limba Engleza, nivel conversational (cunoasterea de alte limbi straine prezinta un avantaj)
-Cunostinte de prelucrare imagini (Photoshop, Corel Draw)
-Cunostinte de creatie publicitara (pliante, brosuri, bannere, afise, etc.)

Responsabilitati :

-Prelucrarea / ajustarea imaginilor publicitare
-Optimizarea fisierelor si pregatirea lor pentru tipar
-Receptionarea materialelor publicitare
-Crearea imaginilor de identitate vizuala

BILKA este o companie la nivel national, 100% romaneasca, specializata in productia si dezvoltarea de sisteme complete pentru acoperisuri (tigla metalica, system pluvial si accesorii) pentru constructii rezidentiale si industriale. BILKA este numarul 1 in topul producatorilor romani de acoperisuri.

Grafician Designer - BRASOV  -  Bilka Steel