de ani Fără Frică...

Publicat 26 Feb 2008 | Reactualizat 26 Mar 2008 | Expiră 28 Mar 2008

Grafic designer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- scoala de arta sau design;
- experienta in grafic design de min 2 ani;
- cunostinte in crearea de continut multimedia si flash;
- cunostinte de HTML, Macromedia Flash, Macromedia Dreamwaver;
- cunostinte pachetul Adobe Photoshop;

- simt artistic , creativitate, capacitate de lucru in echipa, organizat, responsabil;
- engleza si/sau franceza fluent.

Descrierea jobului

- creatie generala de concepte, solutii grafice pentru web;
- crearea de layouturi pagini web, bannere, identitate companie, identitate produs;
- dezvoltare de continut multimedia pentru messenger;

Cerinte la interviu:
- portofoliu de lucrari.

Beneficii:
- salariu avantajos;
- asigurare medicala;
- bonuri de masa;
- posibilitatea de a lucra si de a evolua intr-un mediu multicultural si dinamic;

Descrierea companiei

www.iminent.com

IMinent este o societate Franco-Romana cu sediul la Paris si la Bucuresti.

IMinent ofera servicii noi utilizatorilor de Messenger, permitandu-le sa uploadeze continutul propriu si sa il utilizeze in timpul conversatilor.

Performanta si calitatea serviciului nostru sunt o necesitate, deoarece Iminent este accesibil non stop din lumea intreaga.

Expirat
Grafic designer  -  Iminent Technology

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles