de ani Fără Frică...

Publicat 16 Nov 2007 | Reactualizat 16 Dec 2007 | Expiră 17 Dec 2007

Grafic designer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Postul de grafic designer presupune munca de creatie materiale promotionale, realizare elemente identitate firma si pregatire pentru tipar, verificare tehnica si optimizare a machetelor in vederea tiparirii sau publicarii lor pe diferite suporturi media. Lucrul cu Pantone si separatii de culori.

Descrierea jobului

Se solicita cunoasterea programelor Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe Indesign, CorelDraw (nivel mediu), conostinte de prepress, disponibilitatea la program de lucru prelungit, creativitate.
Cerinte:
- responsabilitate
- capacitate de organizare a muncii proprii, de a lucra in conditii de stres, cu respectarea termenelor limita
- experienta in domeniul prepress si in colaborarea cu tipografiile constituie un avantaj
- cunoastere reguli, standarde si tipare de design,
experienta in separatia de culoare pentru tipar offset (cunostinte in lucrul cu culori speciale, trapping, overprint etc)
- capacitate de a lucra la mai multe proiecte simultan
- creativitate, originalitate, simt estetic
- viteza de lucru
- cunostinte de design publicitar
- cunostinte DTP
- obligatoriu portofoliu (prezentat la interviu)
Pentru ocuparea acestui post va fi nevoie din partea solicitantului de o perioada de proba.

S.C. AuroMedia S.R.L. este o companie care se ocupa cu stimularea si directionarea de clienti catre societatile comerciale care colaboreaza cu noi. Editam si distribuim cardurile de reduceri „Simbol Card”, „Card de Afaceri” si „Simbol StudentCard”. Suntem o agentie de marketing si publicitate full service.

Expirat
Grafic designer  -  AuroMedia

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles