Publicat 13 Mar 2017 | Reactualizat 30 Mar 2017 | Expiră 13 Apr 2017

Ghid / Insotitor grup destinatii externe

5 posturi

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleza

Candidatul ideal

In echipa noastra dorim colegi seriosi, dedicati, entuziasti, veseli, politicosi si cu bun simt.

Cerinte minime:
- atestat ghid de turism, studii, certificat sau cursuri in domeniu
- permisul de conducere categoria B reprezinta un avantaj
- cunoasterea limbii engleze sau turce nivel mediu (cunoasterea altei limbi straine reprezinta un avantaj)
- seriozitate, punctualitate si amabilitate
- experienta in vanzari si relatii cu clientii reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- coordoneaza programele turistice in derulare
- ofera informatii de interes turisti
- deruleaza activitati administrative in timpul programelor turistice si dupa incheierea lor
- pregateste materiale informative pentru turisti; ofera informatii grupului, atat inainte cat si in timpul programului
- promovarea programelor cu caracter optional către clienţi
- gestioneaza in mod responsabil mijloacele de plata incredintate pe timpul programului; face propuneri de imbunatatire a programelor turistice pe baza propriei experiente si a sugestiilor turistilor
- rezolva situatiile neprevazute care pot aparea pe parcursul excursiei
- raporteaza situatiile critice
- jobul este valabil pentru perioada de sezon: aprilie – septembrie

Se asigura training complet persoanelor fara experienta.

Beneficii oferite:
- training
- cazare
- salariu fix si comision
- masa la hoteluri de 5* partenere
- acces gratuit la excursii optionale
- experienta de a lucra intr-un mediu multinational

Din 1997, anul în care compania a fost înfiinţată, Christian Tour a devenit unul dintre cei mai mari operatori de turism din România.
De-a lungul acestor 20 ani de activitate am acumulat o vastă experiență şî know-how în organizarea vacanțelor, iar compania şi-a dezvoltat în mod constant și sistematic poziția sa pe piața turistică.
Astăzi, Christian Tour acoperă toate segmentele de turism organizat, se bucură de încrederea a peste 1.500 de agentii partenere și organizează vacanţele a peste 200.000 de turişti in fiecare an.

Ghid / Insotitor grup destinatii externe  -  Christian Tour