Gestionar

SC PFEIFFER VACUUM ROMANIA SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Studii medii
  • Cunosterea unei limbi de circulatie internationala: engleza nivel mediu sau avansat si sau franceza nivel mediu sau avansat
  • Experienta de minim 5 ani
  • O buna cunoastere a legislatiei si reglementarilor aplicabile domeniului de activitate.
  • O bună cunoaștere a MS Office – Word, Excel
  • Cunoașterea și / sau experiența în utilizarea sistemelor ERP / MRP este un plus.
  • Bune abilităţi de comunicare, gândire analitică si proactiva, muncă în echipă, dinamism, capacitate de organizare
  • Carnet de conducere categ. B

Descrierea jobului

  • Asigura gestiunea stocului de materii prime, ambalaje, piese de schimb, consumabile specifice departamentelor si de uz general, echipamentelor de lucru si de protectie in conformitate cu procedurile interne ale firmei
  • Opereaza in sistemul de gestiune, pe baza documentelor de intrare, a stocurilor enumerate mai sus
  • Asigura miscarea stocurilor.
  • Asigura ambalarea produselor finite din activitatea proprie in vederea expedierii catre client
  • Receptioneaza fizic, cantitativ si calitativ toate produsele intrate pe platforma societatii in baza documentelor de livrare primite de la furnizor ( integritate produs, integritate ambalaj, cantitate, numar de colete, greutate, prezenta eticheta etc), aplicare stampila.
  • Refuza receptia produselor neinsotite de documente de livrare
  • Efectueaza receptia pompelor primite pentru reparare
  • Constata diferentele cantitative si le evidentiaza pe documentele de livrare prin inregistrare scriptica si semnaturi atat din partea delegatului furnizorului, transportatorului cat si a gestionarului
  • Raporteaza superiorului ierhic adifetentele cantitative/calitative rezultate in urma receptiei fizice in vederea intocmirii documentelor de necoformitati conform procedurilor interne
  • Depoziteaza produsele in zona de receptie si apoi realoca si preda in cel mai scurt timp catre utilizatori finali ( Uzinaj Masini Aluminiu, Uzinaj Masini Fonta, Service, Mentenanta si Administrativ)
  • Depoziteaza produsele in magazie respectand cu strictete locatiile atribuite fiecarui produs, utilizand in mod eficent spatiile de depozitare si respectand normele de securitate si protectie in munca, paza si protectie. Propune si identifica locatiile de depozitare.
  • Respecta locatiile de grupaj din magazie stabilite pentru departamentele firmei (produse finite, materie prima, ambalaje, consumabile).In conformitate cu procedurile interne ale societatii efectueaza urmatoarele operatiuni in modul de gestiune SAP
  • Primeste si ambaleaza productia executat in ateliere pe parcursul primirii in magazie.
  • Gestioneaza scriptic ambalajele primite din strainatate, ambalajele priimite din strainatate cu regim de retur.
  • Contribuie la curatenia magaziei principale, inclusiv zona exterioara rafturi laminate aluminiu.
  • Participa la incarcarea/ descarcarea, pompelor, pieselor finite, pieselor de schimb, semifabricatelor, materii prime in si din mijloacele de transport.

Beneficii:
  • Program de lucru Full-Time de 8h / zi, luni-vineri;
  • Pachet salarial motivant si tichete de masa;
  • Asigurare transport / decontare transport
  • Cursuri de formare profesionala
  • Asigurare medicala privata
  • Prime trimestriale
  • Un mediu de lucru profesional placut si competitiv, in care sunt stimulate si recompensate performantele individuale si de echipa;
  • Locatie: Parc Industrial Nervia, Apahida

Sc Pfeiffer Vacuum Romania Srl face parte din Grupul Pfeiffer Vacuum care este unul dintre liderii economici pe piata globala a pompelor de vid. Avand sediul in Germania, dar si numeroase filiale in tari precum Franta, Statele Unite si Corea, societatea contiua sa se extinda la nivel global si sa avanseze in domeniul tehnologiei, dovada fiind deschiderea uzinei din Parcul Nervia. Filiala romana a grupului a activat sub difetite nume inca din 2003 si a desfasurat o activitate intensa de productie si reparatie de pompe de vid.

Publicat 12 Sept. 2022 Reactualizat 10 Oct. 2022 Expiră 12 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.