Publicat 09 Ian 2019 | Reactualizat 06 Feb 2019 | Expiră 09 Feb 2019

Gestionar

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Minim studii medii liceu de preferinta cu profil economic sau industria alimentara;
Cunostiinte de baza – gestiune, managementul materialelor;
Experienta de cel putin 1 an, de preferinta in unitati productie, ca gestionar sau sef de depozit.
Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa, atentie la detalii;
Persoana serioasa si corecta, dinamica, rezistenta la stres si la efort mental, orientata spre lucru in echipa;
Cunostinte de utilizare PC (SAP, MS Office);
Disponibilitate de a lucra in 3 schimburi;
Spirit de initiativa si abilitati de invatare;

Descrierea jobului

Este responsabil de asigurarea receptiei cantitative si calitative a materiilor prime si produselor finite.
Este responsabil de asigurarea manipularii si pastrarii in conditii optime a materiilor prime si produselor finite in depozitele fabricii, prin respectarea indicatiilor de manipulare si depozitare.
Este responsabil de predarea in bune conditii a materiilor prime si produselor finite catre alte departamente si respectiv catre clienti.
Este responsabil de gestiunea stocului de deseuri (receptii interne si predare catre terti).
Este responsabil de intocmirea sau inregistrarea documentelor legate de activitatea de gestiune si inregistrarea in SAP a tuturor miscarilor de stoc (receptii, transferuri, predari).
Este responsabil de organizarea si coordonarea activitatii stivuitoristilor ce deservesc depozitele fabricii.
Este responsabil de mentinerea in bune conditii a echipamentelor departamentului, utilizate in activitatile de manipulare si depozitare a materiilor prime, materialelor si produselor finite, conform fiselor tehnice ale furnizorilor.
Este responsabil de instruirea periodica a personalului pentru probleme de securitate si sanatate in munca;
Preda si preia materii prime si produse finite de la departamentul de productie, impreuna cu documentele insotitoare;
Preda toate documentele de gestiune (note de receptie, bonuri de consum, fise limita de consum, avize de expeditie, facturi) catre departamentul financiar;
Informeaza departamentul de controlul calitatii asupra problemelor de calitate a materiilor prime identificate;

Numarul 1 din industria de panificatie Belgia impreuna cu liderul de piata in distributia produselor alimentare cu temperatura controlata din Romania � compania Macromex - si-au reunit competentele si experienta in nou infiintata companie �LA LORRAINE ROMANIA�.
Aceasta companie beneficiaza de o investitie de 15 mil. euro, de cea mai recenta tehnologie care asigura o productivitate ridicata si este specializata in productia de brutarie si panificatie congelata, avand ca principal obiectiv furnizarea unei game largi si unice de produse de panificatie la o calitate superioara pentru ca satisfacerea clientilor sa fie garantata.

Expirat
Gestionar  -  LA LORRAINE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles