GESTIONAR si PLANNER PRODUCTIE

CONFIDENTIAL
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Gestionar (2500-3000 lei):
-studii medii/superioare
-experienta pe un post similar
-bune abilitati de comunicare
-persoana organizata, atenta la detalii, cu initiativa;
-program in 2 schimburi: 06:00-14:15; 14:00-22:00.

Programare Productie (3500-4000 lei):
-studii superioare, preferabil în domeniul tehnic/politehnica;
-experienta in domeniu – minim 2 ani;
-cunostinte pachet Office - nivel avansat;
-cunostinte operare Charisma - reprezinta un real avantaj;
-capacitate dezvoltată de analiza si gestionare a sarcinilor;
-motivatie pentru a invata lucruri noi intr-un mediu dinamic si provocator;
-bune abilitati de planificare, comunicare si organizare.

Descrierea jobului

Gestionar:
-intocmeste si semneaza zilnic fişa de magazie pentru predarea / primirea materialelor.
- erifica cantitativ si calitativ produsele receptionate in conformitate cu avizele de insotire a marfii / facturi
- intocmeşte proces-verbal de predare-primire a materialelor intrate în depozit, specificand cantitatea corect.
- intocmeşte notele de intrare - recepţie, pe care le transmite sefului direct.
- intocmeşte avizele de însoţire a mărfii si bonurile de consum pentru produsele livrate din depozit.
- elibereaza marfa din depozit doar pe baza notei de comanda.
- verifică corectitudinea elementelor înscrise pe documente primite.
- intocmeşte registrul de stocuri notând evidenţa livrărilor zilnice.
- verifică, centralizează şi controlează dacă toate cantităţile de materiale predate la magazie corespund cu procesul-verbal de predare-primire.
- efectueaza inventarieri cel putin lunar sau ori de cate ori e necesar sau solicitat de catre seful direct.

Programare productie:
-analizarea capacitatii de echipamente si a numarului de oameni implicati in proiect;
-executarea planului de productie in conformitate cu necesarul existent de materiale si echipamente;
-modificarea planului de productie in caz de lipsa de materiale, capacitate de echipamente, lipsa oamenilor, sau alte probleme care pot aparea in timpul executiei;
-planificarea matritelor pe masinile de injectie in functie de fiecare proiect;
-pregatirea unui plan de productie luand in considerare toate informatiile necesare care pot avea un impact asupra realizarilor astfel incat sa satisfaca cerintele clientului;
-urmarirea realizarilor din productie versus ce a fost planificat si comunicate catre echipa si client (daca este cazul);
-urmarirea OTD-ului (datele de livrare);
-efectuarea operatiilor in sistem;
-participarea la sedintele zilnice, in care se discuta realizarile productiei.

Beneficii:
* tichete de masa;
* decont de transport/transport asigurat;
* prime de Craciun/Paste;
*abonament medical centru privat.

Descrierea companiei

Firma de productie mase plastice.

Publicat 23 iun. 2021 Expiră 23 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos