Gestionar si operator logistica

HIDROSTYLE SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2500 - 4000 RON
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Locul de desfasurare al activitatii se afla la depozitul din zona de Nord din localitatea Tunari, Judet Ilfov, langa Bucuresti.

Profilul candidatului:
- experienta anterioara in domeniul gestiune depozit si/sau logistic;
- studii medii – studiile superioare constituie avantaj;
- cunostinte de operare calculator nivel mediu (Excel, Word);
- cunostintele CRM constituie avantaj;
- notiuni de geografia Romaniei;
- excelente abilitati de comunicare;
- persoana organizata si cu simtul responsabilitatii;
- cunostiinte minime de limba engleza (vorbit si scris).

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Organizarea zilnica a routing-ului pentru masinile care incarca marfa;
- Colaborareaza zilnic cu furnizorii in vederea organizarii marfurilor;
- Colecteaza, impachetacheteaza si expediaza comenzile pentru clientii societatii;
- Participă activ la operațiunile de încărcare/descărcare a mărfii;
- Mentine ordinea in depozit pentru o buna desfasurare a activitatii;
- Opereaza in program tip CRM termenele de livrare primite de la furnizori;
- Informeaza clientii de stadiul comenzilor (termene livare si detalii transport);
- Transmiterea documentelor necesare pentru vama (colete mici si containere);
- Semnalarea problemelor de stoc, livrari gresite etc. si implicarea in remedierea acestora;
- Gestionează facturile de transport: prelucrarea, verificarea și analiza conformității acestora;
- Transmite catre departamentul comercial documentele preluate (facturi, avize, CMR-uri);
- Intocmeste documentele de plecare a marfurilor;
- Efectueaza receptia cantitativa si calitativa a marfii sosite de la furnizori;
- Participa la inventarierea periodica a stocurilor de marfuri existente in depozit;
- Intocmește documente și realizează rapoarte specifice activității logistice.

Ce oferim?
- Salariu fix + tichete de masa;
- Contract de munca pe perioada nedeterminata;
- Traininguri de specialitate;
- Decont combustibil;
- Prime Sarbatori + zile libere Sarbatori;
- Program (Luni-Vineri, 9:30-18:00);
- Pauza de masa inclusa in program;
- Calculator si telefon de munca;
- Atmosfera de lucru placuta si stabilitate.

Hidrostyle este unic importator si distribuitor al produselor din zona de spa: CalderaSpas®, Endless Pools®, si Treese®. Fiecare produs este conceput cu cea mai mare atentie pentru calitate si este riguros testat la cele mai inalte standarde.
Importam produse si echipamente premium de la furnizori consacrati din intreaga lume din tari precum: SUA, Italia, Ungaria, Finlanda, UK, Olanda si Germania.
Ne bazam pe o echipa dinamica si ambitioasa, bine pregatita profesional, ce este indrumata de manageri cu experienta in domeniu.

Publicat 10 nov. 2021 Reactualizat 26 nov. 2021 Expiră 10 dec. 2021