de ani Fără Frică...

Publicat 13 Apr 2008 | Reactualizat 04 Mai 2008 | Expiră 14 Mai 2008

gestionar si manipulanti

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Calificari pentru Gestionar:
Studii medii/ minim 10 clase, preferabil profil contabilitate

Experienta pentru gestionar :
Minim 2 ani experienta ca Gestionar, preferabil in industria alimentara

Aptitudini, abilitati, competente:
Aptitudini foarte bune de calcul numeric
Cunostinte bune de gestiunea stocurilor si de contabilitate primara

experienta pentru manipulanti : nu este necesara
Studii : minim 10 clase
Aptitudini :
-Atentie
-Organizare
-Constitutie robusta
-Capacitate de a face fata la efort prelungit
-Capacitate de a efectua calcule aritmetice simple
-Disponibilitate la program in schimburi si program prelungit

Descrierea jobului

Descrierea postului pentru Gestionar

- Gestionarea corecta a stocurilor de produse in baza legii (22/1996 si 82/1991), raspunzand direct pentru toate diferentele nejustificate gasite in gestiunea sa.
- Aranjeaza marfa in depozit pe sortimente si data de expirare, respectand cu strictete regula „Primul Expirat – Primul Iesit” si verifica permanent respectarea acestei reguli;
-raspunde direct pentru toate pagubele produse societatii prin rotirea necorespunzatoare a stocurilor
- Primeste in gestiune marfa expediata de la depozitul central, verificand calitativ si cantitativ toate sortimentele conform avizelor, intocmind si semnand nota de intrare receptie
-Primeste in gestiune retururile de marfa de la clienti, conform proceselor verbale sau diferentelor mentionate pe documentele de livrare; trimite catre Operatori nota de cantar a acestora pentru efectuarea documentelor de retur si ulterior expediaza catre depozitul central (fabrica) aceste retururi
-Respectarea conditiilor si standardelor de depozitare, aranjarea eficienta a depozitului

Descrierea postului pentru manipulanti :

-Manipularea in cele mai bune conditii a produselor prin: incarcarea si descarcarea vehiculelor, aranjarea marfii in depozit si pregatirea comenzilor conform procedurilor de lucru si indicatiilor Gestionarului/ Ajutorului Gestionar
- Adunarea comenzilor tinand cont de respectarea cu strictete a sortimentelor si cantitatilor inscrise in nota de comanda, precum si ordinea de livrare a loturilor din depozit conform regulii PEPO (Primul expirat este primul iesit).

Clientul nostru este una din cele mai mari companii multinationale de mezeluri proaspete din ROMANIA.

Expirat
gestionar si manipulanti  -  PROFESSIONAL CONSULTING SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles